MarkaWorld.com

KLİMA KONTROLÜ MOBİLLEŞTİ

KLİMA KONTROLÜ MOBİLLEŞTİ
19 Kasım 2015 - 15:06 'de eklendi ve 1815 kez görüntülendi.

Klimada hem enerji tasarrufu hem de kontrol özgürlüğü ve kolaylık sunan teknolojiler arayan tüketiciler, eve ya da ofise gelmeden önce mekanın istediği sıcaklığa ulaşmasını istiyor ve klima seçimini bu doğrultuda yapıyor. Dünya devi Mitsubishi Electric, hem ısıtmada hem de soğutmada A, A+, A++ veya A+++ enerji sınıfında yer alan yeni nesil klimaları ve uzaktan bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon kullanarak klimanın internet üzerinden kontrolünü sağlayan yeni bulut tabanlı çözümü MELCloud ile hayatı kolaylaştırıyor ve ortamları daha konforlu hale getiriyor.

klima_2

Mekanları hızlıca soğutabildikleri gibi hızlıca ısıtabilen klimalar, sağladıkları enerji tasarrufu ve konfor sayesinde ısınmak için de dikkat çeken bir alternatif haline geldi. Evinize ya da ofisinize girdiğiniz anda sizi sıcacık bir ortamın karşılamasını istiyorsanız tek yapmanız gereken Mitsubishi Electric klimanızı uzaktan kumanda etmek. Mitsubishi Electric’in klimada kontrol özgürlüğü sunan yeni MELCloud teknolojisi ile uzaktan bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefon kullanarak internet üzerinden klimanıza istediğiniz komutları vermeniz mümkün.

Mitsubishi Electric’in yeni bulut tabanlı çözümü MELCloud, kablosuz internet bağlantısı olan her yerde Mitsubishi Electric Klimaların mobil olarak kontrol edilmesine ve izlenmesine olanak sağlıyor. MELCloud ile klimayı açmak, kapatmak, çalışma modunu ve fan devrini değiştirmek, kanatçıkları ayarlamak, odanın sıcaklığını görmek ve sıcaklık ayarını değiştirmek gibi işlemler hızlı ve pratik bir şekilde yapılabiliyor.

MELCloud sayesinde klimanın çalışma durumunu mobil olarak kontrol etmek mümkün olduğu için evden çıktıktan sonra akıllara takılan “Klimayı kapattım mı?” sorusu tarihe karışıyor. MELCloud, kumanda kullanımında zorluk yaşayabilecek çocuklar, yaşlılar ya da hastalar evde tek başına olduklarında da klimaları kolaylıkla yönetmenize imkan tanıyor.

klima_3

Enerji tasarrufu artıyor

Klimaların geçmişe dönük oda ve ayar sıcaklığındaki değişimler, çalışma modu oranları, enerji tüketimi dağılım oranları gibi verilerine ulaşılmasına olanak tanıyan MELCloud, bu sayede klimayı nasıl kullandığınızı görmenizi sağlıyor. Set (ayar) sıcaklığı, ortam sıcaklığı ve dış hava sıcaklığı ile ilgili geçmiş dönem raporları karşılaştırılıp klima kullanımını doğru yönetmek ve enerji tasarrufunu artırmak için gereken ipuçlarını görmek mümkün oluyor.

Mitsubishi Electric Klimalar hava durumu bilgileri, donma koruması, 7 günlük çoklu-programlanabilir zaman ayarı ve tatil modu gibi geleceğe yönelik planlanmış birçok özelliği içeren ek fonksiyona sahip MELCloud ile önceden programlanabiliyor. Böylece örneğin zorlu hava koşullarına karşı hazırlıklı olunuyor.

Çetin dış hava koşullarında, ortamın aşırı soğumasını engellemek üzere geliştirilmiş olan donma koruma fonksiyonu, oda sıcaklığı kullanıcı tarafından belirlenen minimum sıcaklığa düştüğünde, yine kullanıcı tarafından belirlenen maksimum sıcaklığa ulaşana kadar Mitsubishi Electric Klimaları ısıtma modunda çalıştırıyor. Böylece eve geldiğinizde, ortamın çok daha kolay, hızlı ve ekonomik şekilde istenilen sıcaklık değerine ulaşması sağlanmış oluyor.

Mobil cihazlara ücretsiz indirilebiliyor

Mitsubishi Electric Klima Sistemleri’nin bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarla uyumlu MELCloud uygulaması ücretsiz olarak mobil cihazlara indirilebiliyor. Uygulamayı kullanmaya başlamak için kontrol edilmesi istenilen klima sistemini seçip bu sisteme bir Wi-Fi arayüzü adapte etmek yeterli. İnternet tarayıcılarının en son sürümleri ile çalışabilen uygulama, melcloud.com web sitesi üzerinden de kullanılabiliyor.

 

konutonline_yatay_banner

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER