MarkaWorld.com

Kastamonu’da pedallar sürdürülebilir bir yaşam için döndü

Kastamonu’da bu yıl ilk kez düzenlenen “Kastamonu Geleneksel Bisiklet Yarışları” büyük bir heyecana ev sahipliği yaptı. Türkiye’de Ağaç Sanayi sektörünün en büyük oyuncusu Kastamonu Entegre sponsorluğunda 24 Temmuz’da gerçekleşen etkinlikte, profesyonel kategoride dereceye giren yarışmacılara ödülleri Kastamonu Valisi tarafından takdim edildi.

Kastamonu’da pedallar sürdürülebilir bir yaşam için döndü
27 Temmuz 2016 - 15:58 'de eklendi ve 2020 kez görüntülendi.

Kastamonu Entegre (KEAS) sponsorluğunda düzenlenen 1. Kastamonu Geleneksel Bisiklet Yarışları, halkın yoğun ilgisiyle tamamlandı. Sabah saatlerinde KEAS Yonga Levha tesisleri önünde başlayan yarışma öncesinde, Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım ve Belediye Başkanı Tahsin Babataş yarış bisikletlerine binerek ısınma turları attı. Amatör ve profesyonel olmak üzere 2 kategoride gerçekleşen ve KEAS MDF fabrikası önünde tamamlanan yarışmada Kastamonu’dan ve çevre illerden gelen yarışmacılar kıyasıya bir mücadele sergiledi.

13 kilometre süren zorlu parkurda Profesyonel Erkekler Kategorisinin birincisi Eyüp Dursun olurken, Amatör Erkekler Kategorisinde kazanan Hakan Balcıoğlu oldu. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği Amatör Kadınlar Kategorisini ise Leyla Gürbüz kazandı. Yarışmada birinci olan yarışmacılara tam, ikinci olan yarışmacılara yarım, üçüncü olan yarışmacılara ise çeyrek altın verildi.

“Doğaya ve insana önem veriyoruz”

En başta şirketlerine adını veren Kastamonu olmak üzere, üretim tesislerinin bulunduğu her alanda bölgeye değer katacak faaliyetlerde bulunduklarını ifade eden Kastamonu Entegre Fabrikalar Direktörü Enüs Koç “Bu organizasyon ile insan sağlığına dost, çevreci bir sporun gelişmesi adına güzel bir adım attığımıza inanıyoruz. Kastamonu Entegre olarak doğaya ve insana karşı verdiğimizin önemi ve sürdürülebilir bir yaşama duyduğumuz saygıyı gösteren bu güzel yarışmanın her yıl düzenlenen, keyifli bir etkinlik olmasını diliyorum” dedi.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER