MarkaWorld.com

Kastamonu Entegre, mühendis adayları ile buluştu

Ağaç bazlı panel sektöründe Türkiye’nin global markası olan Kastamonu Entegre, 14-15 Kasım 2016 tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Mühendislik Kariyer Fuarı’na (TÜMKAF’16) katıldı. Mühendislik, sanayi ve teknoloji alanında faaliyet gösteren sektörünün öncü firmaları ve kamu teknoloji kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşen fuarda Kastamonu Entegre, deneyimli ve nitelikli mühendis adayları ile buluştu.

Kastamonu Entegre, mühendis adayları ile buluştu
22 Kasım 2016 - 14:07 'de eklendi ve 1683 kez görüntülendi.

Hayat Holding’in çok uluslu iki büyük şirketinden biri olan Kastamonu Entegre, mühendislik mesleğine özel ulusal ölçekli ilk ve tek kariyer fuarı Mühendislik Kariyer Fuarı’nda mühendislik öğrencileri, yeni mezunlar ve kariyerinde yenilik arayan deneyimli mühendislerle TÜMKAF’ta buluştu. Kastamonu Entegre standında şirket hakkında detaylı bilgi edinen ziyaretçiler, firma yetkilileri ile yaptıkları birebir görüşmelerde, sektörel gelişmeler, insan kaynağı alanındaki fırsatlar, ihtiyaç duyulan iş gücü profili gibi pek çok konuda sorularını iletti.

keas_2

Türk mühendislerinin inovasyon gücüyle, kendi elektriğini güneşten üreten, doğa dostu tesisleriyle Avrupa’da 4’üncü, dünyada 7’nci sırada olan Kastamonu Entegre standına gelen deneyimli ve yeni mezun mühendisler aynı zamanda ilk elden özgeçmişlerini paylaşma fırsatı yakaladı.

keas_4

Kastamonu Entegre’nin gerek yurt içinde gerekse yurt dışında gerçekleştirdiği yatırımlar ve kapasite artışları dolayısıyla yeni istihdam olanakları sağlamaya devam ettiğini belirten İnsan Kaynakları Direktörü Behiç Gülşen şunları söyledi: “Şirketin teknik operasyonlar bölümünde ağırlıklı olarak mühendisler, diğer bölümlerde ise fonksiyonla ilgili fakültelerden mezun veya benzer alanlarda iş deneyimine sahip kişiler istihdam edilmektedir. 2016 yılında yeni işe aldığımız çalışanların %30′ unu yeni mezunlar oluşturmuştur. 2017’de kadro planlarımızı oluştururken, yatırım ve büyüme planlarını dikkate alacağız. Bu süreçte kadrolarımızı yatırım hacmimiz ile uyumlu olarak optimum seviyede şekillendireceğiz.”

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER