Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız: “Sektörde dünya sıralamasını değiştirdik”

Uluslararası ölçekte yaptığı yatırımlarla bölgesel güç olma yolunda önemli adımlar atan Kastamonu Entegre, Kazakistan’ın başkenti Almatı şehrinde düzenlenen Kazbuild Uluslararası Yapı ve İnşaat fuarında Türkiye ahşap sektörünü temsil etti.

Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız: “Sektörde dünya sıralamasını değiştirdik”
22 Eylül 2016 - 11:18 'de eklendi ve 1834 kez görüntülendi.

Yüzölçümü olarak dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri olan Kazakistan, 5-8 Eylül tarihleri arasında Almatı’da Asya’nın en büyük yapı fuarlarından birine ev sahipliği yaptı. Yapı malzemeleri ve teknolojileri sektörlerindeki uluslararası katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirmeyi hedefleyen fuar bu yıl, Avrupa’nın en büyük 4 üreticisinden biri olan Kastamonu Entegre’yi de ağırladı.

keas_2

Kastamonu Entegre katılımcılardan büyük ilgi gördüğü fuarda Vision, Register&Emboss, Acrylic panel, Glossmax, Evogloss, Floorpan (ru), Artfloor (ru), Technotop, Dorpan, Doorlam, Teknopan, Teknolam, Medelam, Medepan, Lightpan ve Printpan ürünlerini sergiledi.

keas_3

Son üç yılda hayata geçirdikleri yatırımlarla, ağaç panel sektöründe dünya sıralamasını değiştirdiklerini belirten Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız şunları söyledi: “Stratejik bölgelere yaptığımız yatırımlar sayesinde ciddi bir lokasyon avantajı sağladık. Tataristan’da yaptığımız yatırım bizi Rusya’nın en büyük MDF üreticisi konumuna getirmesinin yanı sıra, bize komşu ülkelerle de yeni iş fırsatları yarattı. Kazakistan’da katıldığımız bu fuar, bölgesel bir güç olma yönünde yaptığımız atılımı göstermek için iyi bir fırsat oldu.”

 

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER