MarkaWorld.com

Karma Resim ve Heykel Sergisi “Rıhtım” açılıyor

Derinlikler Sanat Merkezi, 27 Ekim – 12 Kasım 2016 tarihleri arasında yaşamlarının en değerli anlarını Mimar Sinan Üniversitesi’nde paylaşmış Ressam ve Heykeltıraşların eserlerinden oluşan “Rıhtım” isimli Karma Resim ve Heykel Sergisine ev sahipliği yapıyor.

Karma Resim ve Heykel Sergisi “Rıhtım” açılıyor
24 Ekim 2016 - 8:55 'de eklendi ve 1919 kez görüntülendi.

Sergide yer alan Sanatçıların ortak buluşma noktaları Mimar Sinan Üniversitesi. Kimi sanatçı yuvadan uçup eserlerini üretmeye başlamış kimisi ise yuvada kalarak yeni baykuşlar yetiştirmeye devam etmiştir. Sergide resim ve heykelin bir arada kullanılması izleyiciyi tek boyuttan üç boyuta taşımaktadır.

Sergide; Ahmet Atmaca, Ali Trak, Banu Apaydın, Berkay Bektürk, Bülent Çınar, Can Özal, Ceren İren, Derya Yılmaz Özşen, Dilara Mataracı, Elif Çatlıoğlu, Eyüp Cihan Ferah, Ezgi Sandıkçı, Filiz Kallenci, Fulya Asyalı Büyükerman, Hakan Ersiz, Kübra Kılıç, Merih Yıldız, Neslihan Pala, Osman Arayıcı, Ömer Emre Yavuz, Özkal Barış Öztürk, Selim Büyükgüner, Tolga Yurtözveri, Ümit Şahin gibi farklı disiplinlerden birçok sanatçı yer alıyor. Serginin Küratörlüğünü Mert Yüksel yapmaktadır. Sergide en yeni işlerini göreceğiniz bu sanatçılar, kendilerine özgü teknikler ve ifade biçimleri ile izleyici karşısına geçiyor.

rihtim_3

Serginin amacı, Sanatın ve sanatçının topluma katkısına, yaratıcılığa, ilhama ve değişime dikkat çekmektir. Sergi bir nevi buluşmaya ev sahipliği yapmaktadır.

Farklı disiplinlerden sanatçıların, farklı malzeme ve teknikleri buluşturduğu sergi 12 Kasım 2016 tarihine kadar Derinlikler Sanat Merkezi’nde izleyicisini beklemektedir.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER