MarkaWorld.com

KANATLI DENİZATI FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR!

KANATLI DENİZATI FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR!
30 Kasım 2015 - 14:31 'de eklendi ve 2230 kez görüntülendi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali 23–25 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Uşak Üniversitesi ve üniversiteye bağlı İletişim Topluluğu tarafından düzenlenen Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali’nin yarışma bölümünde; En İyi Kurmaca, En İyi Belgesel, En İyi Canlandırma, En İyi Deneysel ve En İyi Oyuncu kategorilerinde rekabet edecek olan filmler jüri tarafından değerlendirilecek.

Özellikle akademisyenlerin ve üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği festivalin jürisinde tiyatro sanatçısı Cansu Fırıncı, sinema yazarı Kerem Akça, sanat yönetmeni Zeynep Koloğlu ile iki akademisyen; N. Aysun Akıncı Yüksel ve Murat Sezgin yer alıyor.

Başvuruların internet üzerinden gerçekleştirildiği kısa film festivalinin son katılım tarihi ise 15 Aralık.

usak_2

Uşak Kanatlı Denizatı Film Festivali Hakkında:

2014 yılında başlayan Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali, Uşak Üniversitesi bünyesinde gerçekleşen ve Uşak Üniversitesi’ne bağlı İletişim Topluluğu’nca düzenlenen bir sinema etkinliğidir.

Genel koordinatörlüğünü topluluk danışmanı Doç. Dr. Murat Sezgin ve Arş. Gör. Onur Keşaplı’nın üstlendiği, topluluk öğrencilerinin emekleriyle vücut bulan festival, ilk yılında ödüllü kısa filmlerden oluşan bir seçkiyle izleyiciyle buluşmuş, yönetmenliğini Arne Ahrens’in yaptığı Meine Beschneidung / Sünnetim filminin Türkiye’deki ilk gösterimine ev sahipliği yapmıştır.

Atölye ve söyleşilerle zenginleşen ilk festivalin ardından bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali, En İyi Kurmaca, En İyi Belgesel, En İyi Canlandırma, En İyi Deneysel ve En İyi Oyuncu başlıklarında vereceği ödüller ile ulusal yarışmalı bir biçime kavuşarak Türkiye’de kısa filmin güçlenerek yaygınlaşması ve ulusal bağlamda sinemamızı daha nitelikli bir hal alması noktasında katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER