MarkaWorld.com

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Zermeram’ın temelini attı

İttifak Holding’in inşaat sektöründeki markası Seha Yapı, Konya’nın en değerli ve en büyük imarlı arazisi üzerinde hayata geçirdiği 800 milyon TL yatırım değeri olan Zermeram karma konut projesinin temel atma törenini Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katılımıyla gerçekleştirdi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Zermeram’ın temelini attı
19 Temmuz 2016 - 10:43 'de eklendi ve 1888 kez görüntülendi.

Seha Yapı tarafından, Konya’nın en değerli ve en büyük imarlı arazisi üzerinde hayata geçirilen ve şehrin en büyük su temalı karma konut projesi olan Zermeram’ın temeli 15 Temmuz, Cuma günü atıldı. Temel atma töreni Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya protokolü, İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz, İttifak Holding CEO’su Tahir Atila ve geniş halk katılımıyla gerçekleşti.

Zermeram’ın ilk lansmanını geçtiğimiz aylarda yapan Seha Yapı, projenin 353 konutluk ilk etabını 2019 yılında tamamlamayı hedefliyor. Yatırım değeri 800 milyon TL olan ve 425 bin metrekare inşaat alanı bulunan Zermeram’ın; 17 bin 500 metrekaresi biyolojik gölet, 240 bin metrekaresi gri ve yeşil peyzaj olacak. Ayrıca 2.750 metrekaresi sağlıklı yaşam merkezi ve 9.222 metrekaresi de alışveriş merkezi olarak tasarlanan Zermeram projesi ile Seha Yapı, Konya’ya yeni bir yaşam alanı kazandırıyor.

Temel atma töreninde konuşan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Korkmaz; “İttifak Holding olarak 28 yıldır ülkemiz, milletimiz ve insanlarımız için değer üretiyoruz. Memleketimizin insani, iktisadi ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak, bizler için büyük bir onur. Enerji planlamalarımızla ülkemizin ekosistemine, geliştirdiğimiz makine sistemleri ile sanayimize, sağlıklı beslenme ürünlerimizle gençlerimize ve tüm insanlığa, yurtdışı yatırımlarımızla Türkiye’mizin dünyanın en güçlü ülkeleri arasında yer alma hedefine hizmet etmeye çalıştık, çalışacağız da…” dedi.

Mehmet_Ali_Korkmaz

‘Zermeram ile yerleşmiş konut anlayışını değiştiriyoruz’

Grup olarak; perakende, inşaat, gıda, makine ve tarım-hayvancılıktan oluşan beş ana sektöre odaklandıklarını belirten Korkmaz; “Ürettiğimiz ürün ve hizmetlerimizi hali hazırda 120 ülkeye ulaştırıyoruz. Grubumuz, bugün itibari ile yaklaşık 1 milyar TL konsolide ciro elde ederken, doğrudan 4 bin kişiye de istihdam sağlıyor. İttifak Holding olarak inovasyonun gücünün farkındayız. İnovasyon, hem şirketler, hem de ülkeler için kalkınmanın, istihdamın, yaşam kalitesinin, refahın anahtarıdır. Buradan hareketle; bugün temelini atacağımız Zermeram’ı bölgemiz konut sektörünün en inovatif projesi olarak Konyamız’a kazandıracağız inşallah. Zermeram ile Konya’da konut sektörünün altın çağını başlatacağız. Konyamız’ın en değerli ve en büyük imarlı arazi üzerine inşa ettiğimiz Zermeram ile yerleşmiş konut anlayışını baştan aşağı değiştiren bir inovasyona hayat vereceğiz” diye konuştu.

“Ülkemize inancımız sonsuz”

Türkiye’nin son dönemde çok önemli hamleler gerçekleştirdiğini ifade eden Korkmaz, “Hem ekonomik hem de sosyal anlamda çok büyük kazanımlarımız oldu. Millet olarak göstereceğimiz gayretlerle Türkiye’yi dünyanın en önemli ekonomilerinden biri haline getireceğimize inancımız sonsuz. Bu inanç, bize güç veriyor, ülkemizin geleceğine dair sorumluluklarımızı ve daha iyisini yapmak için çalışma azmimizi artırıyor.

Ülke ve millet olarak elde ettiğimiz kazanımlar, iş dünyasının temsilcileri olarak da bizlere itibarlı ve güçlü bir ülkenin vatandaşı olma konforunu dünyanın birçok ülkesinde yaşatıyor. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Bakanımız ve emeği geçen tüm taraflara şükranlarımızı arz ediyorum.

Bu onur ve konfor, azmimizi artırdığı, sorumluluklarımızı güçlendirdiği gibi moral ve motivasyonumuzu da daima daha iyisini yapmak adına diri tutuyor. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve istikrarlı gelişimimizi daim eylesin. Ülkemizi ve milletimizi dünya mazlumlarının, tarih ve gönül birliğimiz olan coğrafyamıza hamilik ve hadimliğimizin ecrini ziyadeleştirsin” dedi.

Konya’ya Zermeram ile yepyeni bir soluk

İttifak Holding CEO’su Tahir Atila da yaptığı konuşmada; Seha Yapı’nın fabrikadan alışveriş merkezine, hastaneden okula, yol ve köprülerden konuta kadar farklı alanlarda bugüne kadar 120 proje, üç milyon metrekarenin üzerinde inşaat gerçekleştirdiğini ve 13 binden fazla aileyi daire sahibi yaptığını belirterek, “Bölgemizdeki konut sektöründe trendlerin belirleyicisi ve hayata geçirdiğimiz inovatif konut projeleri ile lider pozisyondayız. Bugün itibarıyla Ankara, Kırşehir, Konya ve Kuzey Irak’ta yürüttüğümüz projelerimizde toplam 8 şantiyemiz aktif olarak çalışıyor” dedi.

Tahir_Atila

Atila; sözlerine şöyle devam etti: “Hepimizin müşahede ettiği gibi; dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Konya, Selçuklu’dan miras aldığı asalet, yiğitlik, hoşgörü, ilim ve irfanın rehberliğinde geçmişi kadar görkemli bir geleceğe doğru emin adımlarla yürüyor. Tanpınar’ın da dediği gibi; “Bir başkent, daima başkenttir… Biz de Seha Yapı olarak şehrimizin lider ve güçlü firması misyonumuzla Konya’ya yepyeni bir soluk kazandıracak, güçlü ivmesini destekleyecek, şehre ve insana değer katacak, kısacası Konya’ya “altın çağını yaşatacak” baş tacı bir eser inşa etmek istedik ve şimdi Zermeram ile karşınızdayız. Grup olarak oldukça önemsediğimiz, çıtayı oldukça yukarılara çıkaran, hatta Konya’nın geleceğine de ilham vereceğine inandığımız Zermeram’ı sunmaktan büyük onur duyuyoruz” açıklamasında bulunarak; “Teşrifleriyle bizleri onurlandıran Sayın Bakanımız ve tüm katılımcılara, projemizin ön hazırlık süreçlerinde canla başla çalışan ekibimize, bize gösterdikleri güvenin bir nişanesi olarak Zermeram’dan konut alan kıymetli müşterilerimize, özverili işbirliklerinden dolayı tedarikçilerimize teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Lutfi_Elvan

Zermeram’da herkese uygun bir konut var…

Manzara konutların yanı sıra bahçe dubleks, villa ve yalıların yer aldığı Zermeram’da fiyatlar 236 bin TL’den başlıyor. Konutlar, brüt 120 ile 1.052 metrekare aralığında yapılacak. Zermeram’da yer alan Arasta AVM ise 39 mağaza, 2 adet çok amaçlı salon, 1 adet restoran ve 1 adet marketten oluşuyor. Zermeram projesinde 72 adet 2+1 konut olacak. 249 adet 3+1, 218 adet 4+1, 256 adet 4,5+1, 200 adet 5+1, 1 adet 5,5+1, 23 adet de 6,5+1 konut inşa edilecek. Projede, 14 bahçe dubleks yer alırken 9 adet yalı, 35 adet de villa bulunacak.

Anadolu topraklarında bugüne kadar yapılmış en iyi ve en büyük yaşam projelerinden biri olan Zermeram, yüzde 70’i gri ve yeşil peyzajdan oluşan, nefes alan yemyeşil bir proje olarak tasarlandı. Diğer yandan çevreci bir kimliği de bulunan Zermeram’da üretilecek elektrik enerjisi sayesinde enerji tasarrufu sağlanırken, gri su arıtma tesisi ve yağmur suyu geri kazanımı ile yeşil alanların sulaması da tasarruflu hale getirildi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER