MarkaWorld.com

İtfaiyeye ‘WhatsApp’, hastanelere ‘VIP Hat’

BEDAŞ; hizmet bölgesi olan İstanbul Avrupa Yakası’nda meydana gelen anlık arıza ve kesintilerinden hızla haberdar olmak için hastaneler başta olmak üzere kamusal alanda hizmet veren kurumlara, bekleme süresi olmaksızın BEDAŞ’a ulaşabilecekleri VIP Hat uygulamasını başlattı. İstanbul Avrupa Yakası’ndaki 80 itfaiye merkezi ile de özel bir WhatsApp grubu oluşturuldu.

İtfaiyeye ‘WhatsApp’, hastanelere ‘VIP Hat’
18 Ağustos 2016 - 10:42 'de eklendi ve 1571 kez görüntülendi.

İstanbul’un Avrupa Yakası’na elektrik dağıtım hizmeti veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ), iletişim ağını genişletmeyi sürdürüyor. Tüketicilerden gelen soru ve talepleri daha hızlı yanıtlamayı hedefleyen BEDAŞ; özel hastaneler, devlet hastaneleri, sağlık merkezleri, belediyeler, İBB Beyaz Masa, itfaiye ve telekomünikasyon servis sağlayıcılarına; Alo186 Çağrı Merkezi’ne hızlı erişim sağlayabilmeleri için VIP Hat tanımladı.

BEDAŞ, yatırım kapsamında gerçekleştirdiği planlı kesintileri de en az 48 saat öncesinden e-posta yoluyla bu kurumlara bildiriyor. İBB Beyaz Masa’ya ait 100 merkez, 25 belediye, 160 hastane ve 25 ilçe sağlık merkezine, e-posta yoluyla planlı kesintiler hakkında bilgilendirme yapılıyor.

BEDAŞ’ın, teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak, halka kaliteli ve kesintisiz enerji vermek için uyguladığı diğer hizmetleri şöyle:

bedas_2

İtfaiye ve muhtarlar WhatsApp’ta: BEDAŞ, olası arızalara hızla müdahale edebilmek ve hizmet bölgesi içerisinde yer alan itfaiye merkezleriyle iletişim kurmak için WhatsApp grubu oluşturdu. WhatsApp grubuna İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan 80 itfaiye merkezi üye. BEDAŞ daha önce muhtarlar için de WhatsApp grubu kurmuş ve yetki alanlarındaki arızaları öncelikli olarak bildirmeleri için VIP Hat hizmeti başlatmıştı. Muhtarlar ile oluşturulan WhatsApp grubunda 385 muhtar bulunuyor.

Planlı kesintiler 48 saat önce cebinizde: bedas.com.tr adresinde yer alan formu dolduran tüketiciler, planlı bakım ve onarım faaliyetleri sırasında gerçekleşecek elektrik kesintilerinden en az 48 saat önce SMS yolu ile bilgi alabiliyor.

BEDAŞ, Destek Hesabı ile 7/24 Twitter’da: Elektrik dağıtımı sektöründe, tüketici deneyimini sosyal medyada yeniden şekillendirmeyi hedefleyen BEDAŞ, sektörde bir ilke imza atarak Kasım 2015’te Twitter Destek Hesabı açmıştı. BEDAŞ Destek Twitter Hesabı, İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki elektrik abonelerinin taleplerini ve sorularını 7/24 anlık olarak yanıtlıyor. BEDAŞ kurumsal sosyal medya hesapları ile de şirket haberlerini, duyurularını, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini ve gönüllülük esası ile yürüttüğü çalışmalarını paylaşıyor.

Facebook, Twitter ve LinkedIn’deki kurumsal hesapların linkleri aşağıda bulunuyor:

www.facebook.com/bedaskurumsal

https://twitter.com/bedaskurumsal

www.linkedin.com/company/bedas 

BEDAŞ 186 mobil uygulaması Android Ve iOS’ta: Tüketicilerin özellikle planlı ve anlık kesintiler hakkında hızlı bilgi almasını sağlamak için geliştirilen Android ve iOS tabanlı BEDAŞ 186 Mobil Uygulaması,  harita üzerinden kullanıcının kendi bölgesini etkileyen planlı bakım ve yatırım çalışmalarını anlık olarak görmesini mümkün kılıyor. Kullanıcılar, üyelik sistemi sayesinde 186 Çağrı Merkezi’ni aramaya gerek duymadan elektrik kesintisi, sokak aydınlatma, sayaç arıza, kesme-açma ihbarı ile tehlikeli durum için ihbar bırakabiliyor, başvuruda bulunabiliyor. İhbarın son durumu başvurularım bölümünden anlık takip edilebiliyor. Uygulamada yalnızca kaçak elektrik kullanımına dair ihbar, üyelik gerektirmeden yapılabiliyor.

İlk altı ayda 1 milyon 600 bin çağrı karşılandı: BEDAŞ var olan iletişim kanalarını da güçlendirmeye devam ediyor. BEDAŞ Çağrı merkezi tüketicilerin soru ve taleplerini kesintisiz olarak karşılamak için çalışıyor. Çağrı Merkezi, 2016 yılının ilk yarısında ayda ortalama 1 milyon 600 bin çağrıya yüzde 95’lik oranda cevap verdi. 2015 yılında ise 17 milyon 597 bin çağrı karşılanmıştı. Yüzde 96.2’lik bir oranla çağrı karşılayan 186 Çağrı Merkezi, hala tüketicilerin en yoğun kullandığı destek hattı olarak öne çıkıyor.

bedas.com.tr yenilendi: BEDAŞ’ın yenilenen kurumsal internet sayfası ile de anlık bilgi ve hızlı ulaşım deneyimi hedefleniyor. Başvuru süreçlerini de kolay anlaşılabilir infografiklerle sunan bedas.com.tr, görme engellilere özel olarak tasarlanmış bir arayüze de sahip.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER