MarkaWorld.com

İstanbul Yeni Havalimanı’nın camları Şişecam Düzcam’dan

Dünyanın en büyük düzcam üreticilerinden Şişecam Düzcam’ın ürünleri, mega projeler arasında yer alan İstanbul Yeni Havalimanı Projesi için tercih edildi. İlk etabında 200.000 metrekarenin üzerinde cam kullanım alanına sahip olacak İstanbul Yeni Havalimanı projesinin cephe ve çatı ışıklık camlarında Şişecam Düzcam ürünleri kullanılacak. Projede, Şişecam Düzcam’ın etkin enerji tasarrufu, emniyet, güvenlik ve gürültü kontrolü ihtiyaçlarına çözümler sunan “Temperlenebilir Solar Low-E Cam” ürünleri yer alacak.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın camları Şişecam Düzcam’dan
16 Kasım 2016 - 9:33 'de eklendi ve 1338 kez görüntülendi.

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise beşinci büyük düzcam üreticisi Şişecam Düzcam, İstanbul’da yapılan Yeni Havalimanı’nın 200.000 metrekareyi aşan cephe ve çatı ışıklığında tercih edilen ürünleri ile projede yer alacak.

2018 yılının ilk çeyreğinde birinci fazı tamamlandığında yıllık 90 milyon, tüm fazları tamamlandığında ise yıllık 200 milyon yolcuya hizmet sunacak projede; etkin enerji tasarrufu, gürültü kontrolü, estetik, emniyet ve güvenlik ihtiyaçlarına çözümler sunan farklı performanslardaki Şişecam Düzcam ürünleri tercih edildi. Şişecam Düzcam’ın İstanbul Yeni Havalimanı projesi için geliştirdiği üstün nitelikli yeni ürünü “Temperlenebilir Solar Low-E Cam” projenin cephe camlarında kullanılacak.

İstanbul Yeni Havalimanı projesinin cephelerinde tercih edilen üstün nitelikli yeni Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam ürünü ile oluşturulan Isıcam kombinasyonuyla yüzde 51 ışık geçirgenliği sağlanarak projede ihtiyaç duyulan optimum ışık geçirgenliği ve düşük yansıtma özelliğiyle şeffaf tasarıma imkan sağlanıyor. Ayrıca, İstanbul Yeni Havalimanı projesinde tercih edilen Isıcam kombinasyonu yazın güneş enerjisinin sadece yüzde 29’unun içeri girmesini sağlayarak da hem soğutma giderlerinden, hem de sıradan çift cama göre ısı kayıplarını yüzde 50 azaltarak kışın ısıtma giderlerinden tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda, temperlenebilme özelliğiyle emniyet ihtiyacını karşılıyor ve cam kırılması sonucunda ortaya çıkabilecek yaralanma risklerini azaltırken, iç ve dış cam kombinasyonunda tercih edilen lamine cam ile güvenlik ihtiyacının yanı sıra gürültü kontrolü de sağlıyor.

Çevre dostu bina yaratılmasına fırsat tanıyor

Projenin güneş kontrolüne en çok ihtiyaç duyulan geniş yüzeyli çatı ışıklıklarında tercih edilen Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam ise performansıyla çatıda güneş enerjisinin sadece yüzde 26’sının içeri girmesine izin vererek etkin güneş kontrolü ile soğutma giderlerinden tasarruf sağlarken, sıradan çift cama göre ısı kayıplarını yüzde 50 azaltarak, kışın da ısıtma giderlerini düşürüyor. Ayrıca yüzde 40 ışık geçirgenliği sayesinde aydınlık iç mekan etkisinden vazgeçmeden gökyüzünü ve bulutları izlemeyi de mümkün kılıyor. İç cam kombinasyonunda tercih edilen lamine camlar ise güvenlik ihtiyacını karşılıyor. Konforlu bir yaşam alanı sunan ürünler, projede tüketilen enerjiden tasarruf sağlayarak, karbondioksit emisyonunu azaltıyor ve çevre dostu bina yaratılmasına fırsat tanıyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER