MarkaWorld.com

“İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası DenizBank Konserleri” 27 Kasım’da UNIQ İstanbul’da

İDSO, Şef Ender Sakpınar yönetiminde “Şeytanın Kemancısı, Çingene Kral” lakaplı keman dahisi Roby Lakatos ve Grubu ile sahne alıyor.

“İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası DenizBank Konserleri” 27 Kasım’da UNIQ İstanbul’da
23 Kasım 2016 - 9:53 'de eklendi ve 2091 kez görüntülendi.

İDSO DenizBank Konserleri bu hafta 27 Kasım Pazar akşamı saat 20.00’de UNIQ İstanbul Maslak’ın mekan sponsorluğunda büyük UNIQ Hall salonunda uluslararası başarılarıyla öne çıkan İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Şefi Ender Sakpınar yönetiminde müzikseverlerle buluşuyor. Toplu taşıma ile çok kolay ulaşılan merkezi konumdaki UNIQ İstanbul ayrıca Maslak ve Levent’in en iyi otopark kullanım alanına sahip.

idso_2

Şeytanın Kemancısı Roby Lakatos ve Grubu, Şef Ender Sakpınar Yönetimindeki İDSO ile İstanbullu Sanatseverler Mekan Sponsoru UNIQ İstanbul Maslak’ta Benzersiz Bir Akşam Yaşayacak

İDSO’nun bu sezon Şef Ender Sakpınar yönetimindeki ilk konseri, sanat şölenine dönüşüyor. Konserde İDSO, Şeytanın Kemancısı lakaplı Macar keman dahisi Roby Lakatos ve Grubu’na eşlik edecek. Ünlü keman virtüözü Janos Bihari’nin (1764-1827) soyundan gelen Lakatos, pek çok ünlü kemancıyı içeren ailenin 7. kuşak kemancısı. Lakatos, klasik müzik, caz ve Çingene müziği eserlerini aynı ustalıkla çalabilmesiyle efsane müzisyenler arasına girmiş bir üstat.

idso_3

Şef Ender Sakpınar yönetimindeki İDSO’nun eşlik edeceği Lakatos Grubu’nda ayrıca ikinci kemanda Laszlo Boni, gitarda Laszlo Baloght, piyanoda Kalman Cseki, kontrbasta Laszlo Liesztes ve bir Macar halk çalgısı olan simbalde Jeno Liesztes sahne alacak.

idso_4

Etkinlik biletlerine www.biletix.com adresinden ulaşılabilir.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER