MarkaWorld.com

ISITMA SİSTEMİNİZ KIŞA HAZIR MI?

ISITMA SİSTEMİNİZ KIŞA HAZIR MI?
17 Kasım 2015 - 17:07 'de eklendi ve 1532 kez görüntülendi.

Isıtma-soğutma sektörünün lider markası Bosch Termoteknik, kombi, kazan ve tesisatlarda kış öncesi kötü sürprizlerle karşılaşmamak ve sistemden daha fazla verim alabilmek için, bakım yapılması konusunda kullanıcıları uyarıyor.

bosch_tt

Soğukların etkisini hissettirdiği şu günlerde kullanıcılar, özellikle periyodik bakımı yaptırılmayan, verimi düşen ve yakıt tüketimi artan ısıtma sistemlerinden şikayetçi oluyorlar. Bakım yaptırılmamasının neden olduğu sonuçlar sadece bununla da kalmıyor. Aynı zamanda gaz ve elektrik kaçakları gibi hayati tehlikesi olan durumlara da davetiye çıkartıyor.

Uzun süre çalıştırılmayan ısıtma sisteminin çalıştırılmadan önce mutlaka bakımının yapılması konusunda kullanıcıları uyaran Bosch Termoteknik, sistemdeki tüm parçaların görevlerini yerine getirdiğinden emin olunması gerektiğini vurguluyor.

Verimi düşen sistem daha fazla yakıt tüketiyor

Kombi, kazan ve tesisatınızın güvenli bir şekilde, uzun ömürlü bir performansla çalışması için sistemin düzenli bakımı büyük önem taşıyor. Bakımı yaptırılmayan ısıtma sistemlerinin verimi ve ömrü azalıyor. Bakımsızlıktan dolayı verimi düşen ısıtma sistemleri ise daha fazla yakıt tüketmesine rağmen ve mekanları daha az ısıtıyor. Ayrıca, uzun süre çalıştırılmayan ısıtma sisteminin çalıştırılmadan önce mutlaka bakımlarının yapılması da gerekiyor.

Can ve mal güvenliğiniz için bakımınızı aksatmayın!

Uzun süre bakımı yapılmayan sistemler, her türlü istenmeyen duruma sebep olabiliyor. Periyodik bakımlar aynı zamanda gaz ve elektrik gibi kaçak kontrollerin yapılması nedeniyle de can ve mal güvenliğinizin kontrol altına alınmasını sağlıyor. Cihazınızın ve sistemin kullanım ömrünü uzatıyor. Bakım sürecinde cihazını yoğun olarak kullandığınız kış sezonunda sorun yaratabilecek yedek parçalar tespit edilerek kötü sürprizler yaşanması engelleniyor. Bakım esnasında analiz cihazı ile ölçümlenen atık gaz emisyon değerleri sayesinde doğaya ve çevreye verilen zararların önüne geçilmesi de sağlanıyor.

Cihazınız fazla gürültülü çalışıyorsa dikkat…

Birçok kullanıcı kombisinin eskisine göre rahatsız eden boyutlarda sesli çalıştığından şikayetçi olabiliyor. Periyodik bakımlarda mekanik aksamlar üzerinde yapılan temizlik ve yağlama işlemi sonucu kombinizin gürültülü çalışması engelleniyor.

Ayrıca, sıcak su kullanım esnasında kombi cihazı kaynaklı yaşanan sıcaklık değişimleri engellenerek daha konforlu sıcak su kullanımı da sağlanıyor. Isıtma tesisatınızda bulunan kirli suyun ve filtrenin temizliği sayesinde tesisatınızın ve radyatörlerinizin tıkanma riski de en aza indirgeniyor. Isıtma cihazlarında çok sayıda bulunan algılayıcı sensör ve kompenent gibi parçaların temizlikleri ve ayarları da cihazınızın daha verimli çalışmasına imkan sağlıyor. Bosch Termoteknik ayrıca, periyodik bakımlarda gaz yakıcı cihazlar yönetmeliğine aykırı olarak yapılmış tadilat ve onarımları da gözlemleyerek, kullanıcıları detaylı olarak bilgilendiriyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER