MarkaWorld.com

Isıdem Yalıtım %100 yerli halojen içermeyen elastomerik kauçuk köpüğünü üretti

ISIDEM Yalıtım, bir ilki gerçekleştirerek %100 yerli, halojen içermeyen Coolflex HF markalı elastomerik kauçuk köpüğünü tesisat ve havalandırma sektörünün hizmetine sundu.

Isıdem Yalıtım %100 yerli halojen içermeyen elastomerik kauçuk köpüğünü üretti
01 Kasım 2016 - 8:18 'de eklendi ve 1288 kez görüntülendi.

ISIDEM Yalıtım mevcut ürün gamına bir yenisini daha ekleyerek, en güncel teknolojiyle LEED sertifikalı tesislerde ürettiği halojen içermeyen Coolflex HF markalı ürünüyle ulaştırma, denizcilik, petrokimya ve yenilenebilir enerji gibi özel projelerde yer alacak.

Coolflex-HF-Toplu

AR-GE faaliyetlerinin hız kesmeden devam ettiğini dile getiren ISIDEM Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu “Kurulduğumuz günden buyana ürün/hizmet kalitemizi arttırmak amacıyla yoğun mesai harcadık. Bu çalışmaların sonucunda ülkemizin ilk %100 yerli halojen içermeyen ürünü olan Coolflex HF’yi boru ve levha olmak üzere 2 ayrı formda ürettik. Önümüzdeki süreçte ürün gamımızı daha da genişleterek, sürdürülebilir bir büyüme hedefliyoruz. Hali hazırda ürünlerimiz ile yer aldığımız 40’dan fazla ülkede, Coolflex HF ile de farklı pazarlar ve uygulama alanlarında yer alacağız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

isidem_2

Coolflex HF ürünü halojensiz yapısıyla minimum zararlı emisyon salınımı sağlıyor

Coolfex HF ürününün içeriğine de değinen Erenoğlu şunları söyledi: “Tesisatlarda klor gibi kimyasallar korozyonu hızlandırır ve yanma sırasında insan sağlığına zararlı emisyon salınımına neden olur. ISIDEM Coolflex HF ürünü bu tür emisyon salınımına sebep olan katkılar kullanılmadan üretilmiştir. Ayrıca ulaştırmada, petrokimya tesislerinde, denizcilik sektöründe, kamu binalarında ve hassas çevrelerde dumandan kaynaklı zehirlenmeleri önlemek amacıyla, yalıtım malzemesinin -yangın esnasında- zararlı emisyon salınımının minimum olması gerekiyor.

1477918499_2

ISIDEM Coolflex HF ürünü halojensiz yapısıyla minimum zararlı emisyon salınımı sağlıyor. Ayrıca düşük ısı iletkenlik katsayısı ile enerji kaybını önleyip, kapalı gözenekli ve güçlendirilmiş hücre yapısı sayesinde de su buharı geçişine karşı koyuyor. Bunun yanı sıra Coolflex HF toz ve elyaf gibi zararlı maddeleri içermeyip, daha sağlıklı bir şekilde uygulama imkânı sağlıyor.”

isidem_3

ISIDEM Yalıtım “kaliteli – rekabetçi ürün ve hızlı servis için doğru adres” ilkesiyle çıktığı yola emin adımlarla devam ediyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER