MarkaWorld.com

Isıdem yalıtım pazar payını 2 yılda 3 kat artırdı

ISIDEM Yalıtım, 2015 yılının ilk çeyreğinde faaliyete aldığı LEED sertifikalı tesislerinde ürettiği ürünleriyle hem yurtiçinde hem de yurtdışında büyüyerek başarısını pekiştirdi.

Isıdem yalıtım pazar payını 2 yılda 3 kat artırdı
15 Kasım 2016 - 9:17 'de eklendi ve 1344 kez görüntülendi.

Yenilikçi çalışmalarıyla sektörde adından sıkça söz ettiren ISIDEM Yalıtım, 4 kıtada 40’dan fazla ülkeye ihraç ettiği Coolflex, Flexiduct ve Duct Connect markalı ürünleriyle ihracatta bir önceki yıla oranla 2 kat büyüme sağladı. Yurtiçi pazarında da pazar payını 3 kat artıran ISIDEM Yalıtım, küresel güç olma hedefinde önemli bir yol kat etti.

Hedefimiz küresel bir güç olmak

2 yıl gibi kısa bir sürede sektörde yakaladıkları ivmenin oldukça çarpıcı olduğunu dile getiren ISIDEM Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “2015 yılında 22,8 milyar dolar olan HVAC sektörü global pazarının, 2024 yılına kadar 47,5 milyar dolar olması bekleniyor. Bu veriler ışığında tüm üretim ve satış stratejilerimizi sağlam bir zemine oturtup, sektörde oluşabilecek fırsatları firmamızın lehine çevirmeyi hedefliyoruz. 2015 yılına oranla 2016 yılında daha şimdiden ihracatta 2 kat büyüme sağladık. 2017 hedeflerimizi de % 50 büyüme olarak belirledik. Global rekabetin arttığı bir dünyada, çalışmalarımızın karşılığını kısa sürede almanın mutluluğu içerisindeyiz.”

isidem_2

Yurtiçinde etkinliğimizi daha da arttıracağız

2016 yılında hızlı bir büyüme trendi içerisinde girdiklerini kaydeden Erenoğlu “2016 yılı içerisinde yurtiçi pazarda satış hacmimizi bir önceki yıla oranla 3 kat artırdık. Koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışımız ve kaliteden ödün vermeyen üretim süreçlerimizle iç pazarda daha agresif bir yol izleyerek, 2017 yılında %50 büyüme hedefliyoruz.” dedi.

Gücümüzü ar-ge ve inovasyon’dan alıyoruz

Son yıllarda, gelişen teknoloji ve değişen müşteri beklentileri neticesinde LEED sertifikalı üretim tesisleri bünyesinde yeni ürün geliştirme ve sürdürülebilir ürün kalitesi için laboratuvar kurduklarını dile getiren Erenoğlu, bu çalışmaların sektörün sürdürülebilirliğine önemli bir katkı sağlayacağını belirtti ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Laboratuvarlarımızda koşulsuz müşteri memnuniyeti, sürekli iyileştirme ve sürdürülebilirlik bilinciyle faaliyetlerimize devam ediyoruz, sektörün öncü ve güçlü firması olmanın yanı sıra Türkiye’de sektörel bilgi birikimine büyük katkı sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.

Nitelikli, katma değeri yüksek ve yenilikçi ürünler

Teknolojik üretim prosesleri, nitelikli iş gücü, güçlü Ar-Ge altyapısı ve başarılı ihracat performansıyla Türkiye ekonomisine ve sanayisine verilen katkıyı her geçen gün arttırdıklarını dile getiren Erenoğlu, katma değeri yüksek ürünler konusunda sektörde öncü olmanın en önemli hedeflerinin başında geldiğini belirtti. Ayrıca Erenoğlu “2016 yılı içerisinde Türkiye’de bu zamana kadar üretilmemiş ve ithal edilmekte olan Halojen içermeyen ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı EPDM esaslı elastomerik kauçuk köpüklerini ürettik. Bu üretim ile yenilikçi ürünler üretme konusunda ne kadar güçlü olduğumuzu kanıtladık. Bizi hedefe ulaştıracak en büyük atılım, yenilikçi ve katma değeri yüksek ürün üretmektir” ifadelerini sözlerine ekledi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER