MarkaWorld.com

İŞ DÜNYASINDAKİ KADINLARIN SİTESİ YAYINDA

İŞ DÜNYASINDAKİ KADINLARIN SİTESİ YAYINDA
07 Ocak 2016 - 13:17 'de eklendi ve 1790 kez görüntülendi.

İş hayatındaki kadınlar hakkında bir site yayına başladı. 

iste_kadinlar_3

Sitenin yöneticisi Tülay Şubatlı bu yolculuğu şöyle anlatıyor: “Uzun yıllardan beri medyadayım. Ege Üniversitesi’nde sevgili hocamız Şadan Gökovalı’nın Radyo Programcılığı dersinde “TRT’de bir program yapacağım, kim asistanım olmak ister?” soruyla TRT İzmir Radyosu’nda “istisna akitli” olarak başlayan medya maceram sonraki yıllarda Kanal 6, Kanal D, Star TV, Vatan, Habertürk ve NTV gibi ulusal gazete ve televizyonlarda devam etti. Medyanın farklı kollarında farklı deneyimler yaşadım. Tv haber muhabirliği, yapımcılık, editörlük, spikerlik, gazetecilik derken bir de baktım 25 yılı geride bırakmışım. Yani hakiki anlamda emekçiyim, emekli gazeteci oldum:)

Çalışmadığım tek alan internet medyasıydı. Biraz da yeni medyada yolculuk yapayım dediğimde haber siteleri arasındaki kıyasıya rekabet çoktan alıp başını gitmişti. Meslektaşlarımın medyanın devlerine kafa tutan haber siteleri elbette beni de mutlu ediyor, ne yalan söyleyeyim kıskanmıyor da değilim. Vatan gazetesinde çalıştığım yıllarda sanıyorum 2005 falandı, İnternethaber’in kurucusu Hadi Özışık, “gelecek internet medyasında, bu alana geç” dediğinde cesaret edememiş, geleneksel medyada kalmaya devam etmiştim. O gün beni uyaran Hadi Özışık, bugün internet haberciliğinin devlerinden biri oldu. Nereden nereye di mi?

Neyse zararın neresinden dönülse kardır deyip internet haberciliğine farklı bir temayla balıklama daldım. Siyasi, toplumsal olayların tam göbeğinden haber bildirmeye alışkın bir gazeteci olarak bu kez objektifimde sadece iş dünyasındaki kadınlar var. Çünkü iş dünyasındaki cam tavanlara, duvarlara rağmen kadınlar çok önemli işlere imza atıyor; iş kadını örgütleri diğer kadınların da güçlenmesi için pek çok etkinlik düzenliyor, girişimci kadınların başarı dolu hikayeleri başka kadınlara ilham kaynağı oluyor, patron kadınlar yolun başındaki kadınların engellerle dolu yolunu açmaya çalışıyor, şirketler, vakıflar özel projelerle kadın erkek eşitliğinin sağlanması, kadın istihdamının, girişimcinin, kadın yönetici ve patron sayısının artırılması için pek çok projeyi hayata geçiriyor.

Artık tüm bunların bir arada bulunabileceği, iş kadınlarının sesi olan, kadınların iş hayatında güçlenmesi için çalışmalar yapanların birbirinden haberdar olabileceği, sadece iş kadınlarının değil iş adamlarının da ilgiyle takip edeceği bir ekonomi haber sitesi var; www.istekadinlar.com

Henüz yolun başındayız. Site 2016’nın ilk günlerinden itibaren yayın hayatına başladı. Bir dolu eksiği var. İtiraf etmeliyim ki bu iş hiç kolay değilmiş. Büyük bir medya kuruluşunda olunca haber yapmak daha kolay. Ama adı sanı duyulmamış bir internet haber sitesi için röportaj yapmaya çalışmak başlı başına bir olay. Çünkü randevu koparmak neredeyse imkansız. Haber sitelerinin içerik üretimi yerine kopyala-yapıştır’a kaçmalarını şimdi daha iyi anlıyorum. Ama yılmak yok. Kapılar açılana kadar mücadeleye devam:)

İşte Kadınlar’da şirket sahibi, girişimci kadınların başarı hikayeleri, şirketlerininin duyuruları, kadın örgütleri ve şirketlerin kadınlara yönelik projeleriyle ilgili tüm gelişmelere yer vereceğiz. Sitenin biyografi bölümünde sadece iş kadınlarından oluşan bir data bank oluşturmaya çalışıyoruz. Bizimle iletişime geçerseniz çok mutlu oluruz.

Sadece kadınlar değil, iş adamlarının da siteyi ilgiyle takip edeceğini düşünüyorum. Onlarla söyleşilerimizin odak noktasında ise çalışma hayatındaki kadınlar olacak.

Yapacak çok iş var, haberler beni bekler,

Destek, eleştiri veya önerileriniz için bana yazarsanız çok mutlu olurum”

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER