MarkaWorld.com

İELEV Özel Lisesinin yeni binası açıldı

2014-2015 eğitim-öğretim yılında eğitime başlayan ve Dünya Alman Okullar Birliği (WDA) üyesi olan İELEV Özel Lisesinin, 20 Eylül 2016 Salı günü Çekmeköy yerleşkesinde yer alan yeni binasının açılışı gerçekleşti.

İELEV Özel Lisesinin yeni binası açıldı
22 Eylül 2016 - 15:40 'de eklendi ve 1934 kez görüntülendi.

Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sayın Dr.Georg Birgelen’in de katıldığı açılış töreninde konuşan İELEV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ata Anıl, konuşmasında şunları belirtti: “Türkiye’de en iyi eğitimi veren liselerden biri olma inancıyla çıktığımız yolda Federal Almanya Dışişleri Bakanlığından Türkiye’deki IB danışmanlarına kadar kalabalık bir ekip ile çalışarak çok yol kat ettik. Uluslararası geçerliliği olan Gemischtsprachiges International Baccalaureate diplomasıyla mezun olacak öğrencilerimizin eğitimlerine yaraşır bir binanın inşaatına 2016’nın Şubat ayında başladık. Hızlı ve yoğun bir şekilde devam eden inşaat sürecinin ardından 9 sınıf, 3 laboratuvar, 1 resim-müzik dersliği ve kütüphane hizmeti sunan İELEV Özel Lisemizin yeni binasında öğrencilerimize zengin bir eğitim ortamı sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okullarımızda değerlerinin farkında olan, çağdaş ve ulusal değerlere sahip çıkan, farklılıklara saygılı, mutlu ve özgür bireyleri hayata hazırlamaya devam edeceğiz. Hedefimiz en kısa zamanda yüksek puanla girilen okullar arasında yer almak.”

Georg_Birgelen

“Türkiye’de öğretim hayatına devam eden öğrencilerimize 2 önemli opsiyon sunacağız. Birincisi Türkiye’de herhangi bir vakıf üniversitesine girebilecekler. GIB diploması onlara belli oranlarda indirim sağlayacak. İkincisi Türk-Alman Üniversitesini tercih edenler, Üniversitenin destekçisi olan Alman kökenli şirketlerde iş bulma imkanına sahip olacaklar.

Eğitimleri boyunca öğrencilerimizle Almanya ve Amerika gibi ülkelere yapacağımız gezilerle, o ülkelerde bulunan üniversitelerde nasıl eğitim alabileceklerini onlara yakından göstereceğiz.”

Ata_Anil

Hizmete yeni giren lise binası ile ilgili teknik bilgiler de veren Anıl: “Binamız çevreci sistemlere uygun olarak inşa edildi. Böylece gelecekte güneş enerjisi sistemi kullanımı mümkün olabilecek. Ayrıca doğal havalandırmaya ek olarak, tüm binada, ısıtma ve soğutma, gömülü sistem ile yerden ve tavandan yapılıyor. Böylece klima kullanmadan daha uygun bir iklimlendirme yöntemini seçmeyi uygun gördük.” şeklinde konuştu.

Michael_Schopp

İELEV Özel Lisesi Alman Müdürü Michael Schopp, müfredatını 3 dil üzerine kurgulayan tek lise olma özelliğini taşıyan İELEV Özel Lisesinin Türkiye’nin en iyi liselerinden biri olacağına dair inancını belirtirken, en iyi eğitimi vermek için Almanya’yla ilişkilerini sürdürerek çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Schopp sözlerine şöyle devam etti: “Hem Almanca hem İngilizce hazırlık sınıflarıyla Türkiye’de iki dilde hazırlık sınıfı olan tek lise olma özelliği taşıyan İELEV Özel Lisesinde Gemischtsprachiges International Baccalaureate Diploma Programıyla öğrencilerin yurtdışında üniversitelere kabulünü kolaylaştıracak Almanca ve İngilizce dil bilgisi yeterliliğini vermeyi de garanti altına almış olduk. GIB programı sayesinde mezunlarımız, GIB diplomasının tanındığı ve içlerinde İngiltere, İsviçre, Almanya ve Avusturya’nın da bulunduğu 140 ülkede giriş sınavına gerek olmadan yükseköğrenim görebilecekler.”

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER