MarkaWorld.com

Hürriyet Emlak 17 bin marka arasında ilk 100’de

Hürriyet Emlak, markaların sosyal medya hesaplarının performanslarının incelendiği “SocialBrands Turkey” adlı araştırmada 17 bini aşkın marka arasında ilk 100’e girdi. Facebook özelinde ise “Yapı Sektörü” kategorisinde birinci oldu.

Hürriyet Emlak 17 bin marka arasında ilk 100’de
22 Kasım 2016 - 10:35 'de eklendi ve 1304 kez görüntülendi.

Son yıllarda Türkiye’nin nabzı neredeyse sosyal medyadan ölçülüyor. Facebook, Twitter ve Instagram hayatımıza girdiğinden beri popülerliği artmaya devam ediyor. Kişilerin yanı sıra markalar da bu platformları en verimli şekilde kullanmaya özen gösteriyor.

Markaların sosyal medya performansını tarafsız olarak ölçümleyen bir puanlama platformu olan SocialBrands, Kasım 2016 araştırma sonuçlarını açıkladı. 17 bini aşkın markayı BoomSocial verilerini ve BoomSonar teknolojilerini kullanarak ölçümleyen SocialBrands; en popüler sosyal medya kanalları olan Facebook, Twitter ve Instagram’ı baz alıyor.

Dört yıldır markalara ait on binlerce sosyal medya hesabının performans verilerini derleyen, analiz eden ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunan BoomSocial Sosyal Medya Ölçümleme ve Analiz platformunun verilerini ve Sosyal Medya Takip ve Anlamlandırma programı BoomSonar Suite’in büyük veri işleme yapısını kullanarak hazırlanan SocialBrands Turkey, Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya performans incelemesi ve sosyal medyanın yeni barometresi olma hedefiyle yola çıktı.

Hayran Sayısıyla Birinci Oldu

Türkiye’nin yenilikçi sitesi Hürriyet Emlak da sosyal medya platformlarını etkin kullanarak Kasım 2016 araştırmasına göre listeye Facebook, Twitter ve Instagram kullanımı bazında 83’üncü sıradan girdi. Facebook özelinde, “Yapı Sektörü” kategorisinde ise 329 bin 380 etkileşimle ve 258 bin 198 hayran sayısıyla birinci oldu. Twitter özelinde listeye 8’inci sıradan giren Hürriyet Emlak, Instagram sıralamasında ise 17’nci.

Hürriyet Emlak Dijital Pazarlama Koordinatörü Mustafa Kemal Temel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Facebook’ta Ocak ayında 1.5 milyon ile 2 milyon arasında kişiye ulaşıyorken şu an bu sayı 6- 7 milyon aralığına kadar yükseldi. Takipçi sayılarımız ise Ocak 2016’ya kıyasla Ekim 2016’da Faceebok’ta yüzde 41, Twitter’da yüzde 12, Instagram’da ise tam yüzde 906 artış gösterdi” dedi.

Tüm hesaplar ve sayfalar için hayran sayısı, hayran artışı, sayfa yapısı, sayfa bilgileri, ay boyunca paylaştığı tüm iletiler, ileti türleri, paylaşılan iletilere gelen beğeni, yorum, paylaşım ve Retweetler, ileti başı etkileşim oranı, hashtag ve mention kullanımı, bulunduğu sektördeki karşılaştırmalı durumu gibi onlarca farklı herkese açık performans verisinin derlendiği araştırmada elde edilen analizler ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER