MarkaWorld.com

HONEYWELL LODOS DÖNEMLERİNDEKİ KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMESİ RİSKİNE KARŞI DEDEKTÖR KULLANIMINI ÖNERİYOR

HONEYWELL LODOS DÖNEMLERİNDEKİ KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMESİ RİSKİNE KARŞI DEDEKTÖR KULLANIMINI ÖNERİYOR
26 Kasım 2015 - 14:37 'de eklendi ve 1836 kez görüntülendi.

Karbonmonoksit gazı tamamen kokusuz ve tatsız olması nedeniyle “sessiz katil” olarak tanımlanıyor ve can kayıplarına neden olabiliyor. Özellikle lodos dönemlerinde artan karbonmonoksit zehirlenme riskine karşı Honeywell; Karbonmonoksit Alarm Cihazlarının kullanımını öneriyor. Alarm cihazları, soba, şömine ve kombiden sızabilecek zehirli karbonmonoksit kaçaklarını algılayarak yüksek sesli alarm veriyor.

dedektor_2

Güneyden esen bir rüzgar olan lodos, özellikle kış aylarında alçak basınç oluşturarak bacadan çıkan gazların salınımını engeller. Yakıtın iyi yanmaması nedeni ile açığa çıkan karbonmonoksit her yıl onlarca kişinin zehirlenmesine yol açar. İstatistiki olarak takip edilmesi zor olsada, insanların büyük kısmının yaşamları boyunca hafif Karbonmonoksit (CO) zehirlenmesine maruz kaldıkları bilinmekte. CO zehirlenmesi tehlikesine karşı evlerdeki tüm cihazların düzenli bakımlarının yaptırılması, Avrupa Standardı (EN) (EN50291)’e göre onaylanmış, sesli alarm veren bir karbonmonoksit alarm cihazının kullanılması çok önemli. İlgili Avrupa Standartlarına uygun bir dedektörü evinizde kullanmanız, sizi ve ailenizi CO zehirlenmesine karşı etkin bir şekilde uyarabilecek en etkili çözüm.

Honeywell, CO tehlikesine karşı evlerde alınacak en kritik önlemin güvenilir bir CO dedektör kullanımı olduğunu belirtirken, tüketicilerine Honeywell karbonmonoksit alarm cihazlarını kullanmayı öneriyor. Standartlara uygun ve doğru lokasyona kurulmuş alarm cihazları, herhangi bir sağlık sorununa yol açabilecek karbonmonoksit seviyesine maruz kalmadan önce sizi gazın varlığı konusunda uyarır.

Honeywell Karbonmonoksit Alarm Cihazları, soba, şömine, kombi gibi cihazlardan sızabilecek zehirli karbonmonoksit kaçaklarını algılayarak yüksek sesli (80dB) alarm veriyor. 7 ve 10 yıl garantili karbonmonoksit alarm cihazları kullanım ömürleri boyunca pil değişimi veya bakım gerektirmiyor. Cihaz alarm vermeye başladığında camlar hemen açılmalı, açılmıyorsa kırılmalı ve zehirlenmeye maruz kalan kişi hızla ortamdan uzaklaştırılmalıdır. İleri seviye zehirlenmelerde en kısa sürede tıbbi müdehale gerçekleştirilmelidir.

Konutlar ve endüstriyel tesisler için gaz ve alev dedektörleri de dahil olmak üzere, hayat kurtarıcı cihazlar konusunda dünyanın en büyük üreticilerinden birisi olan Honeywell’in güvenlik çözümleri, dünya çapındaki milyonlarca kişinin hayatını daha güvenli, konforlu ve emniyetli kılıyor. Konut tipi CO alarm cihazları, dünyanın önde gelen enerji şirketleri, yerel belediyeler ve ev sahipleri tarafından yaygın olarak kullanılıyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER