MarkaWorld.com

‘GÜLDÜREN ADAM’IN AĞLATAN SERGİSİ

‘GÜLDÜREN ADAM’IN AĞLATAN SERGİSİ
02 Aralık 2015 - 9:47 'de eklendi ve 2714 kez görüntülendi.

Türkiye’yi güldüren adam Kemal Sunal’ın, 15. vefat yıldönümü münasebetiyle hazırlanan serginin açılışna katılan, Sunal’ın eşi Gül Sunal, göz yaşlarını tutamadı.

kemal_sunal_2

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 52. Uluslararası Antalya Film Festivali, duygulu anlara sahne oldu. En güzel gülen ve Türkiye’yi güldüren adam, büyük oyuncu Kemal Sunal’ın, 15. vefat yıldönümü münasebetiyle düzenlenen serginin açılışında Sunal’ın eşi Gül Sunal göz yaşlarını tutamadı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve festival direktörü Elif Dağdeviren’in de eşlik ettiği serginin açılışını Sunal ailesi; Gül, Ali ve Ezo Sunal yaptı. Serginin kurdelesini kesen Gül Sunal, usta oyuncunun yıllar boyu biriktirdiği en özel hatıralarını bir arada görünce göz yaşlarını tutamadı.

kemal_sunal_3

Sergiyi, davetlilerle birlikte gezen Gül Sunal, büyük oyuncunun, sergide yer alan bir çantası hakkındaki çok özel bilgiyi de basın mensuplarıyla paylaştı:

“Bu, Kemal’in çok özel bir çantasıydı. İçine bir şeyler koyar, kilitler, dolaba koyar, dolabı da kilitler; ‘anahtarı burada’ diye gösterir ama açılmasını istemezdi. Biz de açmadık yıllar boyu. Vefatından sonra da anahtarı bulamadık, açamadık. Sonunda Ali, muhasebecisiyle birlikte açtı çantayı. Meğer ne zamandan kalma mektupları, düğünümüz için gelen tebrikleri; hep bu çantada saklamış”

kemal_sunal_5

Menderes Türel de bu çok özel sergiyi festivale taşımalarına izin verdiği için Sunal ailesine teşekkür ederek “Kemal Sunal sadece yaşadığı döneme değil sonrasına da damgasını vurmuş bir isim. İki oğlum var; Kemal Sunal’a yetişemediler ama her gün televizyonda izliyorlar ve onu tanıyor, seviyorlar” diye konuştu.

Sergide yer alanlar arasında; Sunal’ın, “Şabaniye” filminde kadın kılığındayken kullandığı aksesuarlar, “Süt Kardeşler”deki bahriyeli kostümü, “Şaban Oğlu Şaban”daki geceliği, el yazısıyla notları, “Hababam Sınıfı”ndaki meşhur kırmızı çizgili t-shirt’üyle ‘yavru kurt’ forması, “Öksüz”deki Beşiktaş şapkası, tiyatro sahnelerinden fotoğrafları, mektupları, diplomaları ve filmlerinin afişleri var.

kemal_sunal_4

Ünlü oyuncunun kızı Ezo Sunal; sergideki her eşyanın, babası tarafından evde, özel kostüm dolabında saklandığını, kendilerinin de onun vefatından sonra aynı şekilde muhafaza ettiklerini söyledi.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER