MarkaWorld.com

Gerflor, Rio 2016 Olimpiyatları’nda bir kez daha sporculara destek verdi

40 yıldan bu yana olimpiyatların resmi zemin tedarikçisi olan Gerflor, bu yıl da özel spor kaplamaları ürünü Taraflex ile Voleybol ve Hentbol sahalarında yerini aldı.

Gerflor, Rio 2016 Olimpiyatları’nda bir kez daha sporculara destek verdi
19 Eylül 2016 - 8:56 'de eklendi ve 2776 kez görüntülendi.

Gerflor, Brezilya’nın Rio kentinde düzenlenen 2016 Olimpiyat Oyunları’nda Uluslararası Hentbol ve Voleybol Federasyonlarıyla yaptığı anlaşma neticesinde hentbol ve voleybol turnuvalarında oyun sahalarının zeminlerini kapladı. İlki 1976 yılında Montreal Olimpiyatlarıyla başlayan bu serüven sonraki yıllarda Gerflor’un yüksek kalitedeki ürün sunumu ile pekişti. Gerflor 70 yıldır yüksek kalitede spor tesislerine zemin ürün ve sistemleri geliştiriyor ve üretiyor.

gerflor_2

Bu yıl Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarda 65 farklı spor disiplini, 206 ülkeden 16.000 atlet, 4.500 spor yetkilisi, 70.000 gönüllü ve 25.000 basın mensubu biraraya geldi. Montreal’dan sonra sırasıyla Moskova, Los Angeles, Seul, Barselona, Atlanta, Sydney, Atina, Bejin, Londra ve en son olarak da bu yıl Rio’da düzenlenen oyunlarda Gerflor Taraflex ürünleri kullanıldı.

gerflor_3

Yaklaşık 48.500 metrekarelik olimpik alanda zemin sistemleri çözümü sunan Gerflor, 6 hentbol, 7 voleybol, 8 basketbol sahasının zeminini üretti, nakletti, montajını gerçekleştirdi, teknik destek verdi ve bitiminden sonra sökümünü sağladı. Nisan ayından beri Gerflor malzeme uzmanlarının yoğun fizibilite çalışmaları neticesinde, bu yılki olimpiyat zeminlerine uygun olarak, Taraflex ürünleri Gerflor Teknoloji Merkezi’nde (Fransa) geliştirildi. Ayrıca, 7.500 metrekarelik basketbol ve 26.000 metrekarelik badminton, masa tenisi, vb. diğer alanlarda, 2014 yılından beri Gerflor bünyesinde olan Connor Sports’un sert zemin ürünleri kullanıldı.

gerflor_4

Taraflex ürünleri düşmelere karşı üstün koruyucu etkisi ve spor kazalarından önleyici yapısı sayesinde, uzun ömürlü bir ürün olarak spor yapılarında 1947 yılından beri kullanılıyor. Protecsol Yüzey İşlemi sürtünme yanığı riskini azaltırken, alt tabakasındaki şok-emici köpük malzemesi de sporculara gelişmiş güvenlik sağlıyor. Ürünlerde kullanılan yüksek kaliteli çift fiberglas hasır malzemeye dayanıklılık ve maksimum boyutsal sabitlik özelliği veriyor. Taraflex ürünleri 18 farklı renk çeşidiyle özel bir ürün gamı yaratıyor. Bu yılki oyunlarda da voleybolda coral (mercan), teal (gökmavi) ve terracotta (koyu tarçın bakır) renklerine yer verilirken, hentbolda mint green (nane yeşili), terracotta ve oak design (koyu meşe) renkleri kullanıldı.

gerflor_5

Yaktaş, zemin kaplama sektöründe 21 senelik tecrübesi, vinil, dokuma vinil ve karo halı zemin döşemelerinden oluşan geniş ürün yelpazesiyle yapı sektöründe estetik ve işlevselliği ön plana çıkartan çözümler üretiyor. Hijyenik, tasarım odaklı ve dayanıklı zemin çözümleri üreten, sektörün öncü markaları Gerflor, Fitnice, Mannington Carpets, Toucan-T Plank X, Bentzon Carpets’ın Türkiye temsilciliğini yapan Yaktaş, ülkenin her köşesine yayılmış uzman satış ağı ve güçlü stokuyla, acil ihtiyaçlara hızla cevap veriyor. Benzersiz renk ve desen seçeneklerinin birarada görülebileceği ürünler mimarların ve malzeme seçicilerin buluşma noktası Yaktaş Showroom’da incelenebiliyor.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER