MarkaWorld.com

GELECEĞİN DRENAJ SİSTEMLERİNİN TEMELİ HİJYEN OLACAK

GELECEĞİN DRENAJ SİSTEMLERİNİN TEMELİ HİJYEN OLACAK
08 Aralık 2015 - 16:37 'de eklendi ve 1760 kez görüntülendi.

Gıda endüstrisinde, değişen gıda tercihlerine, hijyen ve hijyenik tasarımın artan önemine odaklanan ACO, endüstrinin en büyük iki sorununa yanıt veriyor: Gıdaların kirlenme riskini en aza indirme ve temizleme maliyetlerini iyileştirme.

 aco_3

ACO’nun özellikle gıda endüstrisi ve ticari mutfaklara yönelik taahhüdü olan HygieneFirst (Önce Hijyen) felsefesi ile geliştirerek endüstriye sunduğu ürünler, gıda güvenliğinden hiçbir taviz vermeden maliyet etkinliğini göz önünde tutuyor. EHEDG (Avrupa Hijyenik Mühendislik ve Tasarım Grubu)’nun bir üyesi olan ACO, ürünlerin tasarım aşamasından montajına, bakımına kadar tüm safhalarda tam hijyenik karakterini korumasına yönelik çalışmalar yürütüyor.

Bu çerçevede ACO, HygieneFirst felsefesi ile endüstrinin en büyük iki sorununa yanıt veriyor: Gıdaların kirlenme riskini en aza indirme ve temizleme maliyetlerini iyileştirme.

aco_5

Drenaj sistemleri, bakteri üreme noktaları ve dolayısıyla gıda kirlenmesinin bir nedeni olmaları ile özellikle önemli taşıyor. EHEDG, sadece drenaj sistemlerinden kaynaklı hijyen problemleri nedeniyle Avrupa’ da beşten fazla büyük gıda tesisinin kapatıldığını bildiriyor.

Göz önünde olmayan ve çoğu zaman akıldan çıkan drenaj sistemlerinin kalitesiz olması, maliyetli temizleme ve bakım işlemlerine, en kötüsü de gıda kirlenmesine yol açıyor.

Hijyenik performansa odaklanan ve gıdalara temas eden ekipmanlar için tasarım ilkelerini uygulayarak tam hijyenik çözümler sunan ACO, sistemden geçen suyun ekolojik ve ekonomik olarak da yeniden kullanılmasına olanak sağlıyor. ACO, 30 yılı aşkın paslanmaz çelik imalat deneyimi ile sürekli teknolojilerini ve proseslerini geliştirerek HygieneFirst felsefesini destekleyerek ürünlerin en yüksek hijyenik performansı sunmalarını garanti altına alıyor.

aco_2

Hijyen her alanda bir sağlık riski

Gıda sektörü dışında evlerin banyolarında kullanılan duş kanallarından, çocuk oyun parklarındaki drenaj sistemlerine kadar pek çok alanda ciddi bir hijyen, dolayısıyla sağlık riski bulunuyor. ACO hijyen felsefesini, toplum sağlığı açısından, etkin temizleme ve suyun kontrollü atılması veya yeniden kullanılması çalışmaları ile yaşamın tüm alanlarına taşıyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER