MarkaWorld.com

FORM’DAN SEKTÖRE 50. YIL ARMAĞANI: ‘DUAYENLERİN TANIKLIĞINDA TÜRKİYE KLİMA SEKTÖRÜ’ KİTABI

FORM’DAN SEKTÖRE 50. YIL ARMAĞANI: ‘DUAYENLERİN TANIKLIĞINDA TÜRKİYE KLİMA SEKTÖRÜ’ KİTABI
07 Aralık 2015 - 15:36 'de eklendi ve 1807 kez görüntülendi.

Form Şirketler Grubu, 50. yılını Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlediği davetle kutladı. Sektörün önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşen organizasyonda, FORM Şirketler Grubu’nun 50. yılları anısına sektöre armağan ettiği ‘Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü’ kitabının da lansmanı yapıldı.

form_6

Gecede konuşma yapan FORM Şirketler Grubu Yönetim Kurulu ve Onursal Başkanı Bedi Korun, “1965’te Ankara’da 2 kişi olarak 20 m2’lik ofis ve 100 m2’lik atölyemizde mekanik proje çizimi ile başlayıp mekanik taahhüt, imalat ve temsilcilik faaliyetlerine dönüşen çalışmamızda 50 yıl boyunca birçok değişim yaşadık. Türkiye’nin gelişim süreçlerinden faydalandığımız gibi, yaşanan birçok ekonomik ve siyasal krizin içinden de sağlam bir şekilde çıkmayı başardık. Bu süre içinde Türkiye’de birçok konuda ilkleri başarmış olmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Bedi Korun, “Bu sene 50. yılımız vesilesiyle çok özel bir projeyi daha hayata geçirdik. Türkiye İklimlendirme Sektörü’nün başlangıcı ve gelişmesinin görsel ve sözel kayıt altına alınması için bir çalışma yaptık. “Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü” isimli kitabımız bu çalışmanın sonucudur. Bunu yaparken amacımız geçmişe ait bilgi ve deneyimlerin kaybolmadan bir araya getirilebilmesiydi” şeklinde konuştu.

form_3

Yürütme Kurulu Başkanı Tunç Korun ise, “Gerek iklimlendirme, gerek temiz enerji sektörlerinde bugüne kadar pek çok ilke imza attık, bundan sonra da aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceklerini belirtti.

Her alanda “verimlilik” prensibiyle hareket ettiklerini ifade eden Tunç Korun, “Yaptığımız işlerde, şirket içinde, müşterilerimiz ve topluma sağladığımız faydalarda, her zaman verimliliği ön planda tutuyoruz. Tam da buradan hareketle 50. yıl kutlamalarımız kapsamında amacımız toplumsal fayda sağlayacak faaliyetlerimize yenilerini eklemekti. Bunun için Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte çalışarak, 4 yıllık lise eğitimleri boyunca Türkiye’de farklı şehirlerde yaşayan 50 kız öğrencimize eğitim bursu sağlıyoruz. “Türkiye’nin Güneşleri” olarak adlandırdığımız projenin kapsamını, önümüzdeki senelerde daha çok kız öğrenciye destek vererek arttırmak hedefindeyiz. Öte yandan uzun süredir devam ettirdiğimiz gibi her yıl farklı üniversitelerden iklimlendirme ve makine mühendisliği öğrencilerine destek bursu sağlamaya da devam ediyoruz.

Ayrıca bu sene doğayı korumaya yönelik yaklaşımımız çerçevesinde Şile de 2,000 ağaçlık bir orman oluşturduk.

form_2

Bizim için bu seneki önemli faaliyetlerimizden biri de, bugün sizlerle paylaşmaktan büyük heyecan duyduğumuz kitap çalışmamız, “Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü” kitabı.

Bu kitabın sektörden gelecek yeni bilgilerle farklı bir versiyonunu yapmayı, hatta 1990’ları da içerecek ikinci cildini oluşturmayı da hedeflediklerini ifade eden Tunç Korun, “Bundan sonra da çalışanlarımızın desteği ve her zaman bizimle olan yenilikçi ruhumuzla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

form_4

Gecede FORM Şirketler Grubu’nun 50. yılına özel olarak hazırlanan kurumsal film gösterimi de yapıldı. Davetliler için FORM Şirketler Grubu’nun 50 yıllık arşivinden alınan fotoğrafların da sergilendiği etkinlikte ünlü elektro keman sanatçısı Ceren Aksan da sahne aldı.

FORM’un eski yeni tüm çalışanlarının da davetli olduğu gecede, “Duayenlerin Tanıklığında Türkiye Klima Sektörü” kitabı davetlilere armağan edildi.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER