MarkaWorld.com

EVDE SİNEMA KEYFİNDE YENİ BİR ÇAĞ BAŞLIYOR!

EVDE SİNEMA KEYFİNDE YENİ BİR ÇAĞ BAŞLIYOR!
05 Kasım 2015 - 12:48 'de eklendi ve 1981 kez görüntülendi.
  • Türkiye’nin profesyonel görüntü sistemleri pazar lideri Astel Elektronik, yeni tanıtılan BenQ Oturma Odası projektörlerini Kasım 2015 tarihinden itibaren kullanıcıların beğenisine sunuyor.
  • Altın ve gümüş renklerinde ve son derece şık ve zarif tasarımlı BenQ Oturma Odası projektörleri, sahip oldukları CinemaMaster teknolojisi ile her odayı dünya çapında bir ev sinemasına çeviriyor.
  • W1110, W2000 ve W3000 kodlu üç ayrı modelden oluşan seri; 1080p Full HD çözünürlükleri, Rec. 709 standardına sahip sinematik renk performansları ile evlerinin konforunda sinemaseverlere birbirinden muhteşem görsel deneyimler yaşatıyor.

astel_1

Görüntü teknolojilerinin lider ve yenilikçi markalarını Türkiye pazarına taşıyan Astel Elektronik, BenQ’nun yeni “Oturma Odası” projektörlerini, gerçek bir sinema keyfini evlerinin konforunda yaşamak isteyen kullanıcılarla Kasım 2015’te buluşturacak.

Seride yer alan W1110, kristal berraklığında görüntü kalitesine ve yüksek netlikte renk üretiminde Rec. 709 kalite standardına sahip. W2000 ve W3000 modelleri, çarpıcı gerçeklikte sinematik renk performanslarının yanı sıra benzersiz netlikte görüntü ve ayrıntı sunuyor. 1080p Full HD uyumlu optik sistemleri, lens kaydırma özellikleri, kısa atım lensleri, gelişmiş zum imkanları, Full HD kablosuz bağlantı seçenekleri ve kullanıcı dostu ara yüzleri ile bu yeni seri; ev sinema sistemlerinde yepyeni bir dönemi müjdeliyor.

Şık, sessiz ve konforlu bir ev sineması!

Altın ve gümüş renklerinin gösterişli kombinasyonu ve zarif kavisleri ile ultra modern bir tasarıma sahip W2000 ve W1110 modelleri, evin her köşesine eşsiz bir uyum gösteriyor. Termal sistemlerinde uygulanan gelişmiş havayolu ve fan mimarisi sayesinde cihazların çalışma gürültüsü kendi klasmanının en düşüğü olan (ekonomik modda) 27dB’e çekilerek izleme deneyimi maksimuma çıkıyor. Böylece W2000 ve W1110 sahipleri, aile ve arkadaşlarına kendi evlerinin konforunda; sinema kalitesinde görsel ve işitsel bir eğlence sunmanın ayrıcalığını yaşıyor.

Rec. 709 BenQ ile ilk kez ev sinema projektörlerinde!

Sinematik renklerin en doğru üretimini teminat altına almak amacıyla 1990’larda yürürlüğe konan uluslararası HDTV standardı Rec. 709’a sahip ilk ev sinema projektörleri olan BenQ Oturma Odası serisi ayrıca 6X hızlı RGBRGB renk çarkına da sahip. Bu özellikleri ile BenQ W2000 ve W3000 modelleri klasmanının en keskin görüntüleri, en gerçek renkleri ve en üstün izlenme deneyimini sunuyor.

CinemaMaster ile Hollywood evinize geliyor!

W3000 modelinde bulunan Motion Enhancer akıllı teknolojisi ile baş döndürücü aksiyon sahneleri 60 kare/saniye akıcılığına kavuşurken; renk doygunluğunu daha gerçekçi, tonları daha canlı hale getiren Color Enhancer teknolojisi ile çok daha canlı bir renk performansı elde ediliyor. Pixel Enhancer özelliği ise en ufak ayrıntıları bile gözler önüne serecek şekilde keskin ve gerçekçi görüntüler oluşturuyor.

Üstün görsel özelliklerinin dışında; gücünü MaxxAudio’dan alan dijital ses geliştirme motoru CinemaMaster Audio Enhancer ile baslar ve tizler Hollywood stüdyolarını aratmayacak derecede güçleniyor ve izleyeni içine çeken stereo bir duyum sağlanıyor.

Yüksek kontrastlı ve jilet keskinliğinde görüntüler!

DLP olmayan projektörlerin asla yaklaşamayacağı bir kontrast oranına ulaşan BenQ Oturma Odası projektörleri; temiz, yüksek ayrıntılı ve gerçeğe yakın bir performans sunuyor. Seri, yüksek doluluk oranı seviyeleri (high fill factor) ile her bir pikselin ışık seviyelerini arttırarak, pikselleşmiş görüntülerin yarattığı rahatsızlığın önüne geçiyor ve izleyicilerin kendilerini içinde bulacakları görsel bir dünya yaratıyor. 

Zahmetsiz bir kurulum ile dakikalar içerisinde dev ekranda sinema keyfi!

BenQ Oturma Odası projektörleri sistemi dakikalar içerisinde zahmetsizce kurulabilirken, kısa atım lens sayesinde sadece 2.5 metre uzaklıktan 100 inç büyüklüğünde bir ekran elde ederek en ufak odalarda bile dev ekranda sinema deneyimi yaşamayı mümkün kılıyor.

Big Zoom özelliği ise, kurulum zorluğunu ortadan kaldırarak her odayı potansiyel bir sinema salonuna çeviriyor. Dikey lens kaydırma özellikleri ile cihazın kendisini daha alçağa veya yükseğe koymadan, görüntü kalitesini düşürmeden yansıtılan görüntü aşağı veya yukarı kaydırılabiliyor.

Serinin sunduğu kurulum kolaylıkları bununla da sınırlı değil; W3000’in yatay lens kaydırma özelliği sayesinde projektörün yatay konumlandırması artık bir sorun teşkil etmiyor. W2000 ve W3000 modellerinin 2d keystone özellikleri sayesinde kullanıcılar alan kısıtlamasının yaşandığı odalarda, fark yaratan bir kurulum esnekliğine kavuşulabiliyor.

Kablosuz Full HD Kit ile artık daha özgürsünüz!

Opsiyonel kablosuz Full HD kit ile; sıkıştırılmamış 1080p içerik –3d formatında bile– projektöre aktarılabiliyor. BenQ Oturma Odası projektörü açıldığı an, “Başlangıç Kurulum” özelliği aktifleşerek kablosuz kite otomatik olarak bağlanıyor. Sıkıştırılmamış videonun; sıkıştırılmış 1080p video akışı karşısındaki büyük üstünlüğü sayesinde aksiyon dolu film sahneleri veya baş döndürücü hızlardaki video oyunları gibi en zorlayıcı projeksiyonlarda bile takılmayan, akıcı bir performans sağlanabiliyor.

Kablosuz kitte bulunan 4 adet anten ile çekim alanı 30 metreye kadar genişlerken, “Dinamik Frekans Seçimi”, sinyalin zayıfladığı anlarda kanalları değiştirerek çekim kuvvetini en üst seviyede tutuyor.

Üstün teknolojili, zahmetsiz ve modern tasarımlı bir ev sinema projektörü!

Premium ev sinema sektöründe uzun süredir global piyasaların en tepesinde bulunan BenQ’nun 1080p Full HD çözünürlüğündeki projektörlerinin bir kez daha bu başarıyı yinelediğini belirten Astel Elektronik Pazarlama Direktörü Kaan Kısakol, BenQ Oturma Odası projeksiyon serisinin ev sinema meraklılarının tüm ihtiyaç ve gereksinimlerinin detaylıca araştırılarak pro-aktif çözümler ile sinema deneyimi; tüm patlayıcılığı, gerçekçiliği ve konforu ile evlere taşıdığını belirtiyor.

Kaan Kısakol, “Seri, özellikle Rec. 709 standardına sahip sinematik renk performansı ile “ev sinema” deneyiminde yeni bir çağı müjdelerken; dev ekran sağlayan kısa atım lensi, 27 dB sessizlikte çalışması, kablosuz bağlantı özellikleri, kullanıcı dostu kolay kurulumu ve kullanımı; ultra modern tasarımı ile ev kullanımının bir an bile akıllardan çıkarılmadan tasarlandığını gösteriyor” diyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER