MarkaWorld.com

ENERYA GÜVENLİ DOĞAL GAZ KULLANIMI İÇİN UYARIYOR

ENERYA GÜVENLİ DOĞAL GAZ KULLANIMI İÇİN UYARIYOR
28 Ekim 2015 - 14:03 'de eklendi ve 1793 kez görüntülendi.

Türkiye enerji sektöründe en önemli oyunculardan olan Enerya, yaklaşan kış sezonu öncesinde güvenli doğal gaz kullanım için uyarılarda bulundu. Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun doğal gazın güvenli kullanımı konusunda uyulması gereken basit tedbirlerin, abonelerin gerek can ve mal güvenliğinin koruduğunu gerekse de enerji tasarrufu açısından büyük öneme sahip olduğunu belirtti.

enerya_1

Her yıl artan abone sayısıyla büyüme grafiğini sürdüren doğal gaz sektöründe, dağıtım piyasasının önümüzdeki kış sezonu için hazır olduğunu belirten Uzun: “Doğal gaz dağıtım sektörü açısından baktığımızda abonelerimizin memnuniyetine odaklı kaliteli hizmet anlayışının devam ettirilmesi için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Abonelerimizin kesintisiz ve güvenli şekilde doğal gaz kullanmalarının geçen senelerde olduğu gibi bu sene de sağlanması için ilgili kuruluşlarla koordineli olarak çalışıyoruz ve herhangi bir arz sorunu yaşanmasını beklemiyoruz.” dedi.

enerya_2

Doğal gazın güvenli kullanımı konusunda uyulması gereken basit tedbirlerin, abonelerin gerek can ve mal güvenliğinin koruduğunu gerekse de enerji tasarrufu açısından büyük öneme sahip olduğunu belirten Uzun sözlerine şöyle devam etti: “Öncelikli olarak kullanılan yakıcı cihazların yıllık temizlikleri ve yıllık bakımları yetkili servisler tarafından yapılmalıdır. Ayrıca havalandırma menfezi kesinlikle kapatılmamalı, yakıcı cihazlar oksijen akışıyla güvenli ve verimli olarak çalışmalıdır. Havalandırma menfezinin kapatılması cihaza gelen oksijen akışını keseceğinden karbon monoksit zehirlenmesine sebep olabilmekte ve aynı zamanda doğal gaz tüketimini de artırmaktadır. Doğal gaz kullanıcıları ömrü dolan yakıcı cihaz ve baca bağlantılarını değiştirilmeli, yakıcı cihazların bulunduğu odalarda asla uyumamalıdır. Ortamdan gaz kokusu almaları halinde öncelikle sayaç önünde bulunan ana vanayı kapatmaları, kapı ve pencerelerini açarak ortamı havalandırmaları, yakıcı cihazların tamamını kapalı konuma getirdikten sonra ortamı terk ederek “187 Doğal Gaz Acil Hattı”nı aramaları gerekmektedir. Doğal gaz kurallara uygun olarak kullanıldığında en temiz ve güvenli enerji kaynağıdır.”

Enerya, abonelere temiz, akıllı ve kolay enerji olan doğal gazın güvenli ve verimli kullanımı konusunda bilgilendirilme çalışmalarına devam ediyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER