MarkaWorld.com

Enerji sektöründeki dev ortaklığın Türkiye planı

Houston merkezli Amerikan Enerji devi KBR ve Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi SOCAR’ın kurdukları ve başında Türk Genel Müdür Alp Togay Kurum’un olduğu mühendislik, teknoloji ve inşaat şirketi KBR- SOCAR LLC, Bakü’de ikinci önemli bir kontrata daha imza attı.

Enerji sektöründeki dev ortaklığın Türkiye planı
10 Kasım 2016 - 9:38 'de eklendi ve 1355 kez görüntülendi.

Mart 2015’de kurulan KBR- SOCAR LLC, 2016 yılı başında “Heydar Aliyev Rafinerisi Yenileme” projesinde Proje Yönetimi Danışmanlığı ihalesini kazanmıştı. KBR- SOCAR LLC daha sonra Azerbaycan Sumgayit şehrindeki “Azerikimya Petrokimya Modernizasyon Projesinde” Proje Yönetim Danışmalığı ihalesini de kazanarak büyük başarı elde etti.

Türk Genel Müdür Alp Togay Kurum “Şirketimiz daha çok genç. KBR’in 100 senelik Petrol ve Gas sektöründeki tecrübesini, sistemini ve teknolojisini SOCAR’ın vizyonu ve enerjisi ile birleştirdik, başarılı projelere imza atıyoruz. Heyecanlı, deneyimli ve işini seven bir ekibimiz var. Ekibimizin yüzde 85’i Azerbaycanlı kadrolardan oluşuyor. Amacımız; mühendislik ve inşaat alanlarında başarılı projelere imza atmak ve bölgede şirketimizi büyütmek olacaktır” dedi.  

socar_kbr_2

Alp Togay Kurum ortakları olan SOCAR’ın son derece profesyonel ve güçlü bir liderliğe sahip olduğunu belirterek “Türk iş adamlarının yöneticilerin ve yönetim uzmanlarının Azerbaycan’a gelip son 13 yıldaki gelişmeleri görmesini tavsiye ederim. SOCAR’ın vizyonu ve tutkusu birçok firmaya örnek olabilir “diyor.

Son 21 seneden beri Azerbaycan’da faaliyet gösteren KBR, Shangachal terminalini ve Shah Deniz’deki 10 adet offshore platformun dizayn edilmesi gibi çok büyük başarılara da imza atmıştı.

Türkiye’de de büyümek istediklerini belirten Alp Togay Kurum “ KBR’ın LNG terminalleri, Amonya tesisleri, Petrokimya, Rafineri sanayiinde ve Kömürden Doğal Gaz Üretilmesi alanlarında çeşitli teknolojileri var. Bunları Türkiye’deki yatırımcılara sunup Türkiye’de de başarılı projelere imza atmak istiyoruz ”dedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER