MarkaWorld.com

Emlak Konut’un kampanyası son derece olumlu bir gelişme…

Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme Kurucu ve Yönetici Ortağı Neşecan Çekici, Emlak Konut’un kampanyasına dair açıklamalarda bulundu.

Emlak Konut’un kampanyası son derece olumlu bir gelişme…
01 Ağustos 2016 - 11:26 'de eklendi ve 1552 kez görüntülendi.

Epos Gayrimenkul Danışmanlık Ve Değerleme Kurucu Ve Yönetici Ortağı Neşecan Çekici konuya dair yaptığı açıklamada şunlara değindi:

Yaşanan süreçte ülke ekonomisi açısından önem arz eden inşaat sektörü paydaşlarının “kampanyayı” top yekün destekliyor olması son derece olumlu bir gelişmedir. Kampanya; kamuoyu nezdinde konuta ulaşılabilirliği desteklerken sektörün hareketliliğini ve motivasyonunu da ivmelendirecektir.

Ancak süreçte dikkat edilmesi gereken bir kaç unsura değinmek isterim. Özellikle çalışmaların “ulusallık”  ve “dönemsellik” vurgusu içinde yapılandırılması önemlidir. Diğer yandan gelecek dönem aksiyon planı ve  yol haritasının da bugünden belirlenmesi önem taşır.

Konut sektörü alıcıları üzerinde uzun vadede sektörü zora sokan satış modelleri kapsamında bir beklenti yaratılmaması gerekir.  %0.70’lik oran ve 120 aylık vade konusunda  ise “kısa süreli bir kampanya ve bir geçiş dönemi faiz oranı” söyleminin altı çizilmelidir. Aksi takdirde önümüzdeki dönemde tabela faiz oranlarından alıcıyı bankaya  yönlendirme zorluğu yaşanabilir.

Geleceğe hizmet eden bu ve benzeri modeller  geliştirici tarafında  “katlanılabilir, zorlamayan, sürdürülebilir, fonlayan ve gerekli durumlarda fonlatan, metrekare fiyatlarını suni yükseltmeyen” vb şeklinde olmalıdır.  Bunlara ek olarak, Sektör STK’larının, “orta ve uzun dönemli hareketleri”  farklı modellerle de şimdiden bir araya gelerek planlamasında  yarar görüyorum. Sektörün ortak akıl ve bir olma yaklaşımının kampanyayı başarıya ulaştıracağı dair inancımız tamdır.

20 yıldır sektöre hizmet veren EPOS olarak üzerimize  düşen bir vazife olduğunda içtenlikle yapacağımızı vurgularken kampanyanın hepimize hayırlı olmasını dilerim.

Saygılarımla…

NEŞECAN ÇEKİCİ

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER