MarkaWorld.com

DÜNYANIN ÖNDE GELEN ÇATICILARI ALMANYA’DA BULUŞTU

DÜNYANIN ÖNDE GELEN ÇATICILARI ALMANYA’DA BULUŞTU
18 Kasım 2015 - 10:59 'de eklendi ve 1676 kez görüntülendi.

Çatı sektörünü dünya genelinde temsil eden en büyük kuruluş olan Uluslararası Çatıcılık Federasyonu’na (International Federation For The Roofing Trade-IFD) üyesi olan ÇATIDER, 28-31 Ekim 2015 tarihleri arasında Almanya’nın Königswinter şehrinde düzenlenen IFD Genel Kurulu’na katıldı.

catider

ÇATIDER’i Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz ve Genel Sekreter Semih Kafadar temsil etti. Yavuz ve Kafadar, IFD Başkanı Michael Olszewski ve IFD Direktörü Detlef Stauch ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

‘Markalarımızın Avrupa’da tanınırlığı artıyor’

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı M.Nazım Yavuz, Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı kapsamında ürün geliştirme amacıyla yürütülen NUROOF Araştırma Geliştirme Projesi’nde 2010 yılından bu yana IFD ile birlikte proje ortağı olarak çalıştıklarını hatırlatarak şunları söyledi:

“Çatı alanındaki dünyanın en büyük kuruluşu ile birlikte hareket ederek, Türkiye çatı sektörünün gelişmesine çok güçlü katkılar sağlamayı umuyoruz. Önümüzdeki süreçte markalarımızın, Avrupa’da ve Almanya’da tanınırlığı artacak. Bu ortaklık, yeni gelişmeleri ülkemize daha hızlı taşıma imkânı da sağlayacak. Dünya standartları, yasal düzenlemeler ve diğer önemli çalışmalar içinde yer alarak, Türkiye ve sektörümüzün için değer yaratacak adımlar atacağız.”

IFD’nin yıllık cirosu 16 milyar Euro’yu aşıyor

Merkezi Almanya’da bulunan ve 1952 yılında kurulan Uluslararası Çatıcılık Federasyonu, bugün 27 ülkeden 17 tam üye, 24 ortak üye ve 1 misafir üye olmak üzere toplam 42 ulusal çatı meslek örgütünü bünyesinde bulunduruyor. Federasyona üye olan meslek örgütleri 13 bin 500 şirketi temsil ediyor. Şirketlerin toplam cirosu yıllık cirosu 16 milyar Euro’yu aşarken, istihdam sayısı 135 bini buluyor. IFD Genel Kurulu’nda ayrıca yapılan oylamayla 2017 yılında Polonya, 2018 yılında ise Letonya’da yapılmasına karar verildi.

 

yapionline_yatay_banner

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER