MarkaWorld.com

Dünyanın mobilyası Ocak ayında İsmob’da sergilenecek

Avrasya Bölgesi’nin en büyük, dünyanın mobilya alanında en önemli üçüncü mobilya fuarı olan İstanbul Mobilya Fuarı (İSMOB), Türk mobilya sektörünün kalp atışlarını hızlandırmaya devam ediyor. 1.5 milyar tüketiciye yönelik tanıtım faaliyetleri ile Avrupa ve dünyanın tedarikçisi olmaya çalışan mobilyacılar, hedeflerini yükselterek İtalya ve Çin’e karşı atağa kalkıyor.

Dünyanın mobilyası Ocak ayında İsmob’da sergilenecek
15 Kasım 2016 - 9:24 'de eklendi ve 1549 kez görüntülendi.

Türk mobilya sektörünü hak ettiği konuma yükseltmek için çalışmalarına hızlandıran İstanbul Mobilya Fuarı (İSMOB) çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşu TÜYAP’ın Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) iş birliğinde gerçekleştirdiği İSMOB, bu yıl yeni rekorlara imza atmaya hazırlanıyor. Bu amaçla özellikle yurtdışı tanıtım faaliyetlerine ağırlık veren İSMOB, Çin ve İtalya’nın mobilya sektöründeki tahtına oynuyor. Bu doğrultuda yurtdışı faaliyetlerine hız veren İSMOB, tanıtım atağı için ülkeden ülkeye koşuyor.

İSMOB’un sadece Türkiye’nin değil dünya mobilya sektörü için çok önemli bir buluşma noktası olduğuna dikkat çeken TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü, dünyanın önde gelen ülkelerindeki ilgili fuar ve makamları ziyaret ederek yakın ilişkiler kurduklarını söyledi. Ersözlü, “İSMOB geçtiğimiz dönem oldukça dikkat çekici başarılara imza attı. 2017’de daha önceki rekorumuzu egale etmeyi amaçlıyoruz. Bu nedenle dünya genelinde 1.5 milyar tüketiciyi kapsayacak bir tanıtım çalışmasına başladık. Avrasya’nın en büyük, dünyanın alanında en önemli üçüncü mobilya fuarı olan İSMOB ile pazardaki Çin ve İtalyan ağırlığını kırmak, Türkiye’nin konumunu ikinciliğe yükseltmek istiyoruz. Ayrıca Türkiye’nin mobilya alanındaki yetkinliğini de bu fuarla gözler önüne sereceğiz” dedi.

İSMOB’un yüzde 10 olan yabancı katılım oranını bu yıl yüzde 30’a çıkardıklarına dikkat çeken Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı İsmail Doğan ise fuara kadar dünyadaki önemli mobilya zincirlerini ve büyük grupları gezeceklerini belirtti. Özellikle Ortadoğu’daki sıkıntıların mobilya sektöründe ciddi daralmalara neden olduğunu, bu nedenle sektörün Avrupa pazarına kilitlendiğini vurgulayan Doğan, “Mobilya sektörü bizim için adeta bir aşk. İSMOB ise bu aşkın meyvesi. Çok değerli bir organizasyon. Amacımız yurtdışında özellikle de Avrupa ülkelerinde Türk mobilyasının değerini yükseltmek” dedi.

ismob_2

ISMOB, “Trend Alanı” ile daha renkli olacak

Ocak Ayı’nda düzenlenecek ISMOB’da ilk defa en son tasarım mobilyaların sergileneceği fuar alanının bir kısmı “Trend Alanı” olarak ayrılacak. Hem sektörün hem de ziyaretçilerin keyifli bir buluşma noktası olarak tasarlanan “Trend Alanı” fuara yeni bir soluk katacak.

“Trend Alanı”nda hem ziyaretçiler, hem de katılımcılar bugünün ve yarının mobilyalarına dair heyecan verici yaklaşımlara şahit olacak. Değişen ihtiyaçlar ve günümüz teknolojisinin hayatımıza soktuğu yepyeni kavramların irdeleneceği alanda, ziyaretçiler ve katılımcı firmalar için eğlenceli ve bilgilendirici aktiviteler gerçekleştirilecek.

Ayrıca yine Trend Alanı’nda; mobilya ve tasarım konusunda işin uzmanlarının katılacağı

söyleşiler, ünlü isimler ile düzenlenecek sanat etkinlikleri, başarılı bir ev dekorasyonu için yeni fırsatlar ve bakış açılarının anlatılacağı sohbetler gerçekleştirilecek.

BİNDEN FAZLA MARKA, BİNLERCE ÜRÜN İSMOB’DA

Avrasya Bölgesi’nin en büyük, dünyanın mobilya alanında en önemli üçüncü mobilya fuarı olan İstanbul Mobilya Fuarı (İSMOB), 10-15 Ocak 2017 tarihleri arasında TÜYAP’ta 13. kez trendlerin belirlendiği adres olacak. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşu TÜYAP’ın Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) işbirliğinde gerçekleştireceği fuar, 14 salon ve 120 bin metrekarelik alanda

1000’den fazla markanın ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunacak. ISMOB’da oturma odasından çocuk odasına, yatak odasından ofis mobilyasına kadar 2017’ye damgasını vuracak binlerce yeni ürün ilk kez sergilenecek.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER