MarkaWorld.com

DÜNYANIN GÖZÜ BU TÜRK OYUNCUDA

DÜNYANIN GÖZÜ BU TÜRK OYUNCUDA
21 Aralık 2015 - 17:37 'de eklendi ve 4912 kez görüntülendi.

Deniz Gamze Ergüven’in yönetmenliğini yaptığı ve Fransa tarafından Oscars ve Golden Globe’da Yabancı Dilde En İyi Film Ödüllerine aday gösterilen Mustang’in başrol oyuncusu Güneş Nezihe Şensoy filmdeki performansıyla göz doldurdu ve yurtdışında dikkatleri üzerine topladı.

gunes_sensoy_11

gunes_sensoy_2

Şensoy’a ödül yağdı

Güneş Nezihe Şensoy Mustang’deki performansıyla uluslararası festivallerde ve sinema yayınlarında büyük takdir topladı. Şensoy, Washington DC Film Eleştirmenleri Birliği Ödülü isimli büyük organizasyonda En İyi Genç Oyuncu Ödülü’ne aday gösterildi.  Indiewire isimli popüler bağımsız film internet sitesinde ise “2015’in 20 En Çığır Açan Performansı” listesinde Güneş Nezihe Şensoy’un performansına da yer verildi. Şensoy’un Mustang’de canlandırdığı Lale karakterine “uluslararası kalitede” hayat verdiğini yazan site, Şensoy’un performansını “açık biçimde yılın en gerçekçi” performansı olarak değerlendirdi.

gunes_sensoy_6

Şensoy bunlarla birlikte üç büyük uluslararası film festivalinden de ödülle döndü. Bosna Hersek Saraybosna, Rusya Sakhalin ve Hindistan Goa uluslararası film festivallerinde En İyi Aktris ödülünü alan Güneş Nezihe Şensoy’un genç yaşında edindiği başarı göz dolduruyor.

gunes_sensoy_5

Güneş, dünyaca ünlü oyuncuların şirketinde

Öte yandan; Arnold Schwarzenegger’dan Tom Hanks’e, Nicole Kidman’dan Kylie Minogue’ye kadar pek çok Hollywood yıldızının menajerlik ajansı olan CAA (Creative Artists Agency) Güneş Nezihe Şensoy’un menajerlik hizmetlerini yürütmeye  başladı. Böylece ilk kez bir Türk oyuncu dünyanın en büyük menajerlik ajansı olarak kabul edilen CAA tarafından network’üne dahil edilmiş oldu.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER