MarkaWorld.com

DÜNYA TASARIMLARI MOZAİK İLE ANKARA’DA

DÜNYA TASARIMLARI MOZAİK İLE ANKARA’DA
18 Kasım 2015 - 13:00 'de eklendi ve 2419 kez görüntülendi.

Tasarımın dünya çapındaki liderlerini Türkiye’de temsil eden Mozaik, 23 yıllık geçmişi ile dünyaca ünlü birçok mobilya markasının en büyük temsilcileri arasında yer alıyor. Tasarımı Türk tüketicisi ile buluşturan marka, Mozaik Ortaköy, Mozaik 220 V, Mozaik Metraj ve Nest by Mozaik showroomlarına bir yenisini daha ekledi. İstanbul dışındaki ilk showroomunu Ankara Çankaya’da Kasım ayında açan, dünyanın en önemli tasarımcılarının eserlerini tek bir çatıda beğeniye sunan marka, açılışa özel bir sergi gerçekleştiriyor. Mozaik Ankara’nın açılışına özel düzenlenen sergide, dünyanın en önemli tasarımcılarının imzasını taşıyan, dünya markaları tarafından üretilen, ilginç hikayesi olan çok özel 50 ürün Ankaralılar’ın beğenisine sunuyor. Sergi 4 Aralık’a kadar devam ediyor olacak.

mozaik_2

Ev mobilyasından ofis mobilyasına; banyo ve mutfaktan aydınlatmaya; perdelik ve döşemelik kumaştan aksesuar ve çocuklara yönelik tasarımlara kadar, modern hayatın her türlü gereksinimini tek bir çatı altında bulundurarak Türkiye’de alışılmadık bir referans noktası oluşturan Mozaik, yeni showroomunu Ankara’da açtı.

Açılışa özel sergi…

B&B Italia, Vitra ve Flos gibi tasarımın dünya çapındaki liderlerini Türkiye’de temsil eden Mozaik, 23 yıllık geçmişi ile dünyaca ünlü birçok mobilya markasının en büyük temsilcileri arasında yer alıyor. Mozaik Ortaköy, Mozaik 220 V, Mozaik Metraj ve Nest by Mozaik showroomlarına bir yenisini daha ekleyen marka İstanbul dışındaki ilk showroomunu Ankara Çankaya’da Kasım ayında açtı. Açılışa özel bir sergi düzenleyen Mozaik, dünyanın en önemli tasarımcılarının imzasını taşıyan, dünya markaları tarafından üretilen çok özel 50 ürünü, Ankaralılar’ın beğenisine sunuyor. İlginç tasarım hikayeleri ile dikkat çeken ürünler, 4 Aralık’a kadar sergilenmeye devam ediyor olacak.

mozaik_3

Mozaik Ankara Showroom’unda 4 Aralık’a kadar devam edecek olan sergide; Achille&Pier Gaicomo Castiglioni tarafından 1962’de tasarlanan, tasarım harikası olarak kabul edilmesine rağmen, tasarımcıların ürünü tasarlarken hiç bir dekoratif unsuru düşünmediklerini, tasarımdaki her bir noktanın kendine özel bir sebebi olduğunu belirttikleri Flos marka Arco Floor Lamp, Ludwing Mies van der Rohe tarafından 1929 yılında İspanya’daki fuarda Almanya alanında İspanya kralı ve kraliçesini ağırlamak ve onlara rahat ve konforlu bir dinleme alanı sunabilmek için tasarlanan Knoll marka Barcelona Chair, Charles & Ray Eames imzası taşıyan, dönemin en ünlü Hollywood yönetmenlerinden Billy Wilder’in film setlerinde dinlenebilmesi için daha rahat bir koltuk kullanması fikirlerinden çıkan, adeta kullanılmış bir beyzbol eldiveni görünümüne sahip olan ve dünyanın en rahat dinlenme koltuklarından biri olarak kabul edilen Vitra marka Eames Lounge Chair, 1932 yılında tasarlanan tasarımı Alvar Alto’ya ait, senatoryumda hastaların daha rahat nefes alması için özel bir sırt tasarımı olan Artek marka Armchair 41 “Paimio”, basit görünümüne rağmen üretimi 100’den fazla aşamadan geçen, tasarımcısı Hans J. Wegner’in en ünlü tasarımlarından biri olan Carl Hansen marka Wishbone Chair gibi çok özel 50 ürün sergileniyor.

Şu anda İstanbul’da dört noktada faaliyet gösteren Mozaik, 2 bin 200 metrekarelik Mozaik Ortaköy showroomunda ofis, ev, mutfak ve banyo mobilyaları, dekoratif aydınlatma ve yatak odası mobilyalarını sergiliyor. Levent Apa Giz Plaza’da yer alan Mozaik 220V showroomunda dünya markalarının aydınlatma ürünlerini sergileyen markanın Nest by Mozaik showroomunda çocuklara özel mobilyadan oyuncağa, giyimden aksesuara geniş ürün yelpazesi yer alıyor. Mozaik Metraj’da ise perdelik ve döşemelik kumaş tasarımlarının yanı sıra perde sistemleri, halı ve duvar kağıdı yer alıyor. Mozaik Ankara’da da ev mobilyasından ofis mobilyasına; banyo ve mutfaktan aydınlatmaya ve aksesuara kadar geniş ürün yelpazesi yer alıyor.

 

mobilyaonline_yatay_banner1

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER