MarkaWorld.com

DR. TOY’DAN FISCHERTECHNIK OYUNCAKLARINA BÜYÜK ÖDÜL

DR. TOY’DAN FISCHERTECHNIK OYUNCAKLARINA BÜYÜK ÖDÜL
12 Ocak 2016 - 11:46 'de eklendi ve 1857 kez görüntülendi.

Çocukların gelişimini güçlendirmek adına hangi oyuncakların alınabileceği konusunda tüm dünyada otorite kabul edilen ve Dr. Toy olarak bilinen Dr. Stevanne Auerbach, Alman markası Fischertecknik’in 3 modelini ödülüne layık gördü. Dr. Toy bu yıl ‘fischertechnik Oeco Energy’ oyuncak setini; “Sosyal Sorumluluk”, “Yeşil Ürün” ve “Yaratıcı Ürün”; ‘fischertechnik Dynamic XL’ setini “Yaratıcı Ürün’’ ve “Yeşil Ürün”; ‘fischertechnik Solar’ ise “Eğitim Becerileri”, “Yeşil Ürün”, “Yaratıcı Ürün” ve “10 En İyi Sosyal Ürün” kategorilerinde ödüllendirdi.

Fischertechnik_2

Her dönem dünyada üretilen oyuncakların faydaları ve zararları tartışma konusu olmuştur. Bu kapsamda piyasaya sunulan bütün oyuncak modelleri uzman kadrolar tarafından özel olarak değerlendiriliyor. Bunlar arasında hayatını oyun ve oyuncağın önemine adayan ve tüm dünyadaki ebeveynlerin oyuncak alırken takip ettiği Dr. Toy, her yıl 6 bin oyuncağın profesyonel değerlendirmelerini gerçekleştiriyor. Ebeveynlik, çocuk bakımı, oyuncak ve oyun alanlarında uluslararası 15 kitabı bulunan Dr. Toy’un web sitesi de günde 80 bin öğretmen, ebeveyn ve oyuncak alıcısı tarafından ziyaret ediliyor.

Fischertechnik_3

1080 Patent Sahibi Profesör Artur Fischer’den Özel Çocuklara Özel Oyuncaklar

Sitesinde Fischertechnik oyuncaklarının mucidi olan Profesör Artur Fischer hakkındaki görüşlerini de bildiren Dr. Toy; “1949 yılında ilk patentli Photo Flash Işık’ın mucidi Profesör Artur Fischer, 1080 patente sahip. Bugün, fischertechnik yapı setleri tüm dünyada gıpta ile izleniyor. Sadece genç mühendislerin değil, aynı zamanda derslik ve laboratuvarların yanı sıra endüstriyel simülasyon araçları ve eğitim materyali olarak da çok fazla taktir topluyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Fischertechnik_4

Fischertechnik Ödüllere Doymuyor

Öğrencilerin yenilenebilir enerjiyi keşfetmesini sağlayan ve onları “Nasıl ekolojik elektrik enerjisi üretilebilir?” sorusunu cevaplamalarına yardımcı olan fischertechnik Oeco Energy oyuncak seti “Sosyal Sorumluluk”, “Yeşil Ürün” ve “Yaratıcı Ürün” alanlarında ödüllendirildi. Çocukların sıçrama, merdiven basamağı, konveyör ve zincir asansör gibi daha ustaca modellerin teknolojisini işlemesini sağlayan ve 1250 parçadan oluşan ve 12 model üretilebilen fischertechnik Dynamic XL seti “Yaratıcı Ürün’’ ve “Yeşil Ürün” alanlarında ödüllendirildi. Helikopter, hava-tekne ve havalandırma fanı içeren ve yenilenebilir enerji dünyasına eğlenceli bir giriş ile genç inşaatçılar sağlayacak olan fischertechnik Solar seti de “Eğitim Becerileri”, “Yeşil Ürün”, “Yaratıcı Ürün” ve “10 En İyi Sosyal Ürün” alanlarında ödüllendirildi.

Fischertechnik_5

Fischertechnik Edu Play Farkıyla Türkiye’de

“Oyuncaktan daha fazlası” sloganıyla 100’ün üzerinde ülkede satışa sunulan FischerTechnik, Türkiye’de çocuklar için Edu Play distribütörlüğünde fark yaratmaya devam ediyor. Fischertechnik’in Türkiye Distribitörü Edu Play’in Genel Müdürü Kerem Bostan, almış oldukları bu ödüller ile ilgili olarak “Biz bu yola çıktığımızda eğitim alanında hep doğru şeyler başarıp, doğru adımlar atmayı hedefledik. Fischertechnik ile ilk tanıştığımızda da doğru bir adım atmış olduğumuzu anlamıştık. Aynı zamanda şunu da belirtmek isterim ki Dr. Toy tarafından bu derece değerli ödüllere layık görülen bir markayı Türkiye’ye getiriyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER