MarkaWorld.com

DOĞAL BESLENME ÖNEMİNİ KAYBETMEYECEK

DOĞAL BESLENME ÖNEMİNİ KAYBETMEYECEK
02 Aralık 2015 - 11:34 'de eklendi ve 2414 kez görüntülendi.

Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan: “Yaşam boyu sağlık için anne karnından başlayarak süren doğal beslenme önemini hiçbir zaman kaybetmeyecektir.”

beslenme_2

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde 14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya’da uluslararası katılımlı ‘Türkiye Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Günleri’2016 Kongre ve Sergi etkinlikleri organize edildi.

Kongre’nin bilimsel kurul başkanlığını üstlenen Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Bilinçli Sağlık Platformu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, “Sağlıklı nesillerin yetişmesi ve toplumun güvenli gıda ile beslenmesi, hem sağlık hem de ekonomik kayıpların önlenmesi için çok gerekli. Yaşam boyu sağlık için anne karnından başlayarak süren doğal beslenme önemini hiçbir zaman kaybetmeyecektir” diye konuştu.

Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Araştırmaları Derneği (Doğal-Der) Başkanı ve Etkinlik Genel Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Rüştü Karaman ise konunun ülkemiz ve tüm insanlık için önemini vurgulayarak: ‘Bireylerin bölgelere ve yaşam koşullarına göre bilinçli sağlıklı yaşam davranışlarını alışkanlık haline getirmeleri ve ilgili sektörlerin mevcut çalışmalarını buna göre geliştirmeleri açısından ‘Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam’ temalı bu tür etkinliklerin kurumsal ve sürekli hale getirilmesi önemli görülmekte’ ifadelerine yer verdi.

beslenme_3

DOĞAL 2016 ANTALYA’DA

Beslenmeden gıda ve tarıma; sağlıktan, spora ilgili disiplinleri bir araya getiren uluslararası katılımlı DOĞAL’2016 Kongre ve Sergi etkinlikleri, ülkemizin en büyük fuar alanlarından ‘Antalya Expo Center’da gerçekleştirilecek. Söz konusu etkinliklere yurtiçi katılımcılar ile birlikte, ABD, Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu, Orta Asya, Uzak Doğu, Afrika ve daha pek çok bölge ve ülkeden tanıtım standları ile katılım bekleniyor.

Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen ‘EXPO 2016 ANTALYA’nın hemen öncesinde gerçekleştirilecek olan DOĞAL’2016 etkinliklerinin Antalya ve Türkiye’nin tüm dünyada tanıtımına katkı sağlamakla birlikte, ülkemizin sosyal, ekonomik ve ticari hayatına da önemli işbirliği fırsatları katacağı beklenmekte.

Başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı olmak üzere dokuz Bakanlık ve çok sayıda sivil toplum örgütlerinin işbirliği ile dört gün süreyle gerçekleştirilecek etkinliklerde iyi tarım uygulamaları ve organik üretim, gıda güvenliği ve güvenirliği, beslenme ve diyetetik, sağlıklı yaşam ve sağlığı geliştirme, fizik egzersiz ve spor konuları uygulamalı olarak ele alınacak.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER