MarkaWorld.com

DemirDöküm’den eğitime tam destek

Geliştirdiği teknolojilerle geleceğe ışık tutan, iklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, binlerce öğrencinin geleceğine de katkıda bulunuyor. DemirDöküm, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Mesleki ve Teknik Anadolu meslek liseleri öğrencileri için hazırladığı ve ücretsiz olarak gönderdiği ders kitaplarıyla binlerce öğrenciyi buluşturdu.

DemirDöküm’den eğitime tam destek
21 Ekim 2016 - 16:31 'de eklendi ve 1822 kez görüntülendi.

DemirDöküm, gönüllülük ve sosyal sorumluluk kapsamında mesleki eğitimde sektörün bir rolünün de meslek liselerinde eğitim görmekte olan öğrencilere ve okullara destek olmak prensibiyle yeni eğitim öğretim yılında binlerce meslek liseli gencin meslek dersi kitaplarını ücretsiz dağıttı. Meslek liselerinin “Tesisat Teknoloji ve İklimlendirme” alanı 11’inci sınıf “Isıtma Tesisatı”, “Doğalgaz Bina İçi Tesisatı” ve “Gaz Yakıcı Cihazlar” kitapları Türkiye genelinde 191 okulda 20 bin öğrenciye ulaştı.

Türkiye’nin sanayileşme adımlarını attığı ilk günden itibaren DemirDöküm’ün geleceğe yönelik yatırımlar gerçekleştirdiğini belirten DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna, yatırımların sadece şirket özelinde olmadığını, sektör ve ülke ekonomisini kalkındıracak perspektifte gerçekleştirildiğini söyledi. Bu doğrultuda Türkiye’de mesleki eğitimin gerekliliğini ve öneminin altını çizen Ertuna, “Bozüyük fabrikamızda ileri teknoloji ve katma değer odaklı geliştirdiğimiz ürünlerimizle sektörde birçok ilke imza attık. 62 yıldır ‘ısı konforu’ ile özdeşleşen DemirDöküm’ün ilk döküm radyatör, ilk panel radyatör, ilk kombi ve yoğuşmalı kombi gibi ürünlerde hem Türkiye’de hem de 47 ülkede yakaladığı bu başarının altında Türk mühendisler meslek liselerinden yetişen nitelikli elemanlar var” açıklamasını yaptı.

DemirDöküm’ün bugüne kadar izlediği stratejilerde gelecek, Ar-Ge ve nitelikli insan kaynağı üzerine yatırım yapıldığını belirten Erdem Ertuna sözlerini şöyle sürdürdü;

“DemirDöküm’ün, sektörün, Türkiye ekonomisinin gelecekte de sürdürülebilir bir büyüme yakalayabilmesi için genç nüfusun eğitimi son derece önemli ve hayati bir konumda. Bu konuda Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi için meslek liseleri çok önemli bir kriter rol oynamaktadır. Sanayi 4.0 devriminin konuşulduğu ve kapımızda olduğu bugünlerde kol gücünün beyin gücüne dönüşümünü sağlamalı; gençlerimizi sektörümüz için bugünden 10 yıl sonrasında popülerleşecek sanal gerçeklik tasarımcısı, makine öğrenim bilimcisi gibi iş kollarına hazırlamalıyız. DemirDöküm olarak mesleki eğitime ve ülkemizin geleceğine destek olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.”

Kitapların basım ve dağıtımını üstlenen Ege Basım ve Dahi Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Güven, yaklaşık 10 yıldır bu çalışmaları yapmanın onurunu paylaştığını ifade etti. Megep projesi kapsamında yazılan modüler meslek kitaplarına sponsor olan ve ücretsiz öğrencilerle buluşmasını sağlayan DemirDöküm yetkililerine teşekkür eden Güven, dağıtılan kitapların öğrenci ve öğretmenlerin meslek yaşamı boyunca başucu kaynak kitapları arasında bulunacağını kaydetti.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER