MarkaWorld.com

DemirDöküm, sürdürülebilir büyümesini perçinledi

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlayan şirketlerin listelendiği Capital 500 ve TİM 1000 listesinde yükselişini perçinledi. 2015 yılında ihracatta yüzde 37 büyüme yakalayan DemirDöküm, Capital 500 listesinde 43 sıra, TİM 1000 listesinde ise 91 sıra birden yükseldi. Yüksek teknolojiye sahip ürünleri ile 47 ülkeye ihracat gerçekleştiren DemirDöküm, 671 milyon TL’lik ciroya imza attı.

DemirDöküm, sürdürülebilir büyümesini perçinledi
18 Ağustos 2016 - 15:22 'de eklendi ve 1621 kez görüntülendi.

DemirDöküm, Türkiye’nin en prestijli listelerindeki tırmanışını hızla sürdürüyor. 2015 yılında ürettiği yenilikçi ürünleri ile 47 ülkeye ihracat gerçekleştirerek 671 milyon TL’lik ciroya imza atan DemirDöküm, Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlayan şirketlerin listelendiği Capital 500 ve TİM 1000 listesinde başarılı yükselişini perçinledi.

Türkiye’de 38 sektörden en büyük 500 özel şirketinin listelendiği Capital 500 listesinde bir önceki yılın sonuçlarına göre 43 sıra birden yükselen DemirDöküm, şirketlerin 2015 yılı cirosu baz alınarak yapılan araştırmada makine sektöründe ise ilk 10 listesinde 7’nci sırada yer aldı.

Son 5 yılda Ar-Ge merkezine toplamda 55 milyon TL gerçekleştirdiği yatırım sonucunda ürettiği yenilikçi ürünleri ile ihracatta çift haneli büyümesini sürdüren DemirDöküm, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’in “2015 yılının en başarılı ilk 1000 ihracatçısı”nın açıklandığı listede ise artan yüzde 10,62’lik ihracat performansı ile 245’inci sıraya yükseldi. Yılın en başarılı ihracatçı firmaların yer aldığı listede 91 sıra birden yükselen DemirDöküm, sektörel sıralamada ise 4’ncü sırada yer aldı.

“YÜKSELİŞTE OLMAMIZ BİZİM İÇİN GURUR KAYNAĞI”

Verimli bir yılı geride bırakan DemirDöküm’ün ciro ve ihracat rakamları ile Türkiye’nin en önemli listelerinde yer almasından, bu listelerde yükselişte olmalarından dolayı gurur duyduklarını belirten DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna, “DemirDöküm olarak son 3 yılda en fazla büyümeyi Çin, Gürcistan ve İngiltere’de yakaladık. En fazla ihracatı ise İtalya, Çin, Rusya ve Ukrayna’ya gerçekleştirdik. Ağırlıklı AB ülkeleri olmak üzere geçen yıl 47 ülkede satışa sunduğumuz yenilikçi ürünlerimiz ile 170 milyon TL’lik ihracat gerçekleştirdik. Bu önemli başarıda emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarımıza ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Son 5 yılda Ar-Ge merkezine toplamda gerçekleştirilen 55 milyon TL’lik yatırım ile ısıtma, soğutma ve yenilebilir enerji alanında sektörün geleceğine ışık tutan ürünleri tüketicilerle buluşturduklarına da değinen Ertuna, 2016 hedefleriyle ilgili olarak şunları kaydetti;

“Vaillant Group’un dünyadaki ikinci büyük üretim merkezi ve en çok ürün üretilen fabrikası olan DemirDöküm’de 2015 yılında yakaladığımız başarıyı, bu yıl da artırarak yenilemek için çalışmalarımızı hızlandırdık. 2016 yılının ilk 6 ayında 90 milyon TL’ye yakın ihracata imza attık. Ar-Ge gücümüz sayesinde bu yıl satışa sunduğumuz ve yılsonuna kadar sunacağımız yenilikçi ürünlerimiz ile 2016’yı bir önceki yıla göre yüzde 15 büyümeyle kapatmayı ön görüyoruz.”

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER