MarkaWorld.com

DAĞDA MAHSUR KALAN KÖPEK NEFES KESEN OPERASYONLA KURTARILDI

DAĞDA MAHSUR KALAN KÖPEK NEFES KESEN OPERASYONLA KURTARILDI
26 Kasım 2015 - 12:48 'de eklendi ve 1815 kez görüntülendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Konyaaltı’nda dağda mahsur kalan köpeği nefes kesen bir operasyonla ölümden kurtardı.

kopek_kurtarma_2

Konyaaltı İlçesi Sarısu mevkiinde 150 metre yükseklikte bir köpeğin mahsur kaldığını ve acı içinde inlediğini gören vatandaşlar durumu Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesine bildirdi. Kısa süre içinde ihbarın yapıldığı yere ulaşan itfaiye ekipleri köpeğin 150 metrelik yamaçta mahsur kaldığını gördü. Ölümle burun buruna olan köpeğe, bir itfaiye eri yamaca tırmanarak ulaştı. Köpeği kendine bağlayan itfaiye eri, sorunsuz bir şekilde araziye indirdi. Yaklaşık 2 saatlik süren operasyonla kurtarılan köpeğe önce yemek verildi, sonra tedavisi için Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Barınağına götürülerek Veteriner hekimlere teslim edildi.

KEÇİLERE OPERASYON
Öte yandan Toroslarda kalan 3 keçi de Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı. Büyükşehir Belediyesi İbradı Koordinasyon Merkezi’ni arayan çoban Ahmet Kahya, 3 keçinin 2 günden bu yana dağda mahsur kaldığı ihbarında bulunarak, yardım istedi. Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri hemen bölgeye sevk edildi. 130 metrelik bir yamaçta mahsur kalan keçiler, itfaiye tarafından 4 saatlik bir çalışmayla kurtarıldı.  Keçileri otlatan çoban Ahmet Kahya, “Her gün sürülerimi bu mevkide otlatıyorum. Üç keçi sürüden kaçtı ve yamaçta mahsur kaldı. Mahalle sakinleri ile kurtarmaya çalıştık ama başaramadık. Başarılı bir çalışma ile keçilerim kurtarıldı. İtfaiye ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER