MarkaWorld.com

Dağ 2 film ekibi ANKAmall’da sevenleriyle buluştu

Vizyondaki başarısıyla dikkat çeken, Alper Çağlar’ın yönetmenliğini yaptığı Dağ 2 filminin oyuncuları ANKAmall’daki özel gösterimde Ankaralılarla bir araya geldi.

Dağ 2 film ekibi ANKAmall’da sevenleriyle buluştu
17 Kasım 2016 - 10:00 'de eklendi ve 1811 kez görüntülendi.

Son dönemin en dikkat çeken filmlerinden Dağ 2’nin oyuncu kadrosu 16 Kasım’da saat 18.00 gösterimini ANKAmall’da sevenleri ile birlikte izledi.

Vizyona girdiği 4 Kasım’dan bu yana göstermiş olduğu gişe başarısıyla öne çıkan Alper Çağlar’ın yönetmenliğini yaptığı Dağ 2 filminin yapımcı yardımcısı Doğukan Acar ile birlikte oyuncular Ahu Türkpençe, Esat Murat Serezli, Ufuk Bayraktar, Ahmet Pınar, Armağan Oğuz ve Açelya Özcan filmi hayranlarıyla birlikte izledi. AVM içerisinde yer alan sinemada gerçekleştirilen organizasyonda Ankaralılar filme yoğun ilgi gösterirken çiçeklerle karşıladıkları oyuncularla sohbet ettiler ve bol bol fotoğraf çektirdiler.

ankamall_4

Filmin başrol oyuncularından Ahu Türkpençe basın mensuplarına yaptığı açıklamada zor bir çekim süreci geçirdiklerini belirterek, “Ama ekip olarak altından kalkmaya çalıştık, önemli olan filmi doğru anlatabilmekti. Mümkün olduğunca askerimizin ne yaşadığını anlatmaya çalıştık. Bir nebze de olsa anlatabildiysek ne mutlu bize… Ankara’da ANKAmall’da olmaktan dolayı ekip olarak çok mutluyuz ve filme gösterilen ilgi bizleri daha da sevindirdi” dedi.

Film gösteriminin ardından soruları cevaplayan başrol oyuncularından Murat Serezli de ikinci askerliğim dediği film hakkında şunları söyledi:

ankamall_3

“Dağ 2 filmi gişeye hızlı bir giriş yaptı ve ilk haftanın ardından yüzde 40 artış gösterdi. Normalde filmlerde hafta geçtikçe izlenme sayısı düşer, bizde bunun tam tersi oldu. Bu çok mutluluk verici bir durum. Şu anda filmimiz Türkiye’de 370 salonda gösterimde. Filme hazırlık sürecine gelince; hiçbir şey beni zorlamadı. Çünkü bunu kendime yediremedim. Silahla birlikte hep ilk hamle yapan olmaya çalıştım. Uzun bir hazırlık süreciyle filme hazırlandım. Ben bu filme sadece çekim değil, ikinci askerliğim diyorum.”

Filmde figüran olarak yer alan ancak daha sonra gerçek hayatta şehit düşen Yunus Emre Uçar ile ilgili sorulara da cevap veren Serezli, büyük üzüntü duyduklarını, hatta rüyasına bile girdiğini ifade etti. Serezli, “Isparta çekimlerimiz sırasında bize yardımcı olan çok sayıda uzman çavuş olmuştu. Hepsiyle tanışmıştık. Filmdeki bazı arkadaşlar kısa bir süre sonra görev yerlerine gideceklerdi ve Yunus Emre Uçar’ın o görevde şehit düştüğünü öğrendik. Ekip olarak ailesiyle de görüştük, bu durumların en kısa sürede son bulmasını temenni ediyorum” dedi.

Film arasında hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşan ve filmde Uzman Çavuş Bekir Özbey karakterini canlandıran Ufuk Bayraktar ise, “hiç bir yerde böyle bir ilgiyle karşılaşmadım. Rolümdeki karakterin Ankara bağlantısının da bunda etkisi var sanıyorum. Herkese çok teşekkür ederim” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Bayraktar, “Bu topraklarda yaşayan herkes filmi sahiplendi. İçinde bir parça millet, vatan sevgisi olan herkesi etkileyen bir film oldu. Seyircinin yaklaşımı, reaksiyonu da çok güzel; Filmin 3. serisini de yapmak ve bunun bir tık daha üstüne çıkmak için bize şevk veriyor. Türkiye’nin her köşesindeki insanımız bunu sahiplendi.” dedi.

ankamall_2

Bayraktar, bordo berelilerin yaşadıkları zorlukları; askeri ekipmanların gerçekliğiyle, bütün zorluklarıyla çekim süresince yaşadıklarını söyledi.

Filmin hikayesinin Türk insanının gerçeğini yansıttığını bu nedenle böyle bir ilginin olacağını beklediklerini dile getiren filmin oyuncularından Ahmet Pınar da “Beklediğimiz ilginin fazlası geldi, biz burada bu topraklarda yaşayan insanların kahramanlıklarından bahsettik. Ordumuzun görülmeyen kısmını biraz göstermeye çalıştık.” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER