MarkaWorld.com

Çeşme’nin en özel projesi Jardin Eden’e “En İyi Müstakil Konut Ödülü”

Pana Yapı tarafından İzmir Çeşme’de bölgenin en büyük A+ villa projesi olarak hayata geçirilen “Jardin Eden”, Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul ödülleri Sign Of The City Awards 2016’da ‘En İyi Müstakil Konut’ kategorisinde ödüle layık görüldü. İnşaatı hızla ilerleyen, örnek villası ile beğeni ve övgüleri toplayan “Jardin Eden’’ de 44 villa ile 3 konaktan oluşan ilk etabın 2017 Haziran ayında teslim edilmesi planlanıyor.

Çeşme’nin en özel projesi Jardin Eden’e “En İyi Müstakil Konut Ödülü”
11 Kasım 2016 - 13:47 'de eklendi ve 2366 kez görüntülendi.

Gayrimenkul sektörünü “en iyiye teşvik etmek” amacıyla bu yıl Hürriyet Gazetesi öncülüğünde 3’üncüsü gerçekleştirilen Sign of the City Awards’ta Pana Yapı’nın İzmir Çeşme’de hayata geçirdiği “Jardin Eden” projesi, “En İyi Müstakil Konut” ödülüne layık görüldü. Pana Yapı adına ödülü, Pana Holding CEO’su Kürşat Ufuk ve Jardin Eden projesinin mimarı Ayyapı ortaklarından D. Turgut Çıkış, geceye ev sahipliği yapan Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın elinden aldı.

Geceye; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş başta olmak üzere çok sayıda önemli isim katıldı.

jarden_eden_2

Sakız ağaçları, Lavanta bahçeleri, üzüm bağları, otantik taş dokuları ile klasik bir evden çok daha fazlasını sunan Jardin Eden, Çeşme’nin en güzel koylarından birinde konumlanıyor. Eşsiz konumu ile tüm bölgenin kuş misali izlenebildiği, denizin yeşili ile gökyüzünün mavisini buluşturan Jardın Eden 124 bin metrekarelik bir alan üzerinde, özel bir plaja sahip 3+1,4+1,6+2 tiplerinde 118 villa ve 1+1, 2+1 tiplerinin yer aldığı 6 konaktan oluşuyor. 44 villa ve 3 konağın yer aldığı ilk etabının tesliminin 2017 yılı Haziran ayında yapılması planlanıyor. İlk etap satışlarının yüzde 80’inin kısa bir sürede tamamlanması ve ikinci etap villalar için gelen yoğun talep nedeniyle Pana Yapı yetkilileri, sınırlı sayıdaki villa için ön talep almaya başlayacaklarını aktardı. İkinci Etapta yer alan villa ve konakların ilk fazının 2018 yılı Haziran ayında sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

jarden_eden_5

Jardin Eden, Engin maviliklere yelken açtıracak bir hayat sunuyor!

Jardin Eden, NewYork Times’ın 2016’da gidilmesi gereken 52 yer listesinde yer alan Çeşme’nin Şifne ilçesinde sakinlerine şehrin bunaltıcı kalabalığından uzakta, günlük koşturmaların ve trafik karmaşasının olmadığı bir yaşamı yılın 12 ayı sunuyor. Akdeniz ve Ege mimarisinin çizgilerini yansıtan Jardin Eden, yatırımcılarına, yeşil ve mavinin buluştuğu noktada çiçek kokuları arasında huzurlu bir yaşam vadediyor. Çeşme’deki bu ayrıcalıklı yaşama dahil olmak isteyenler için fiyatlar 1 milyon 735 bin TL ve 2 milyon 148 bin TL arasında değişiyor.

jarden_eden_4

Her biri özel bahçeli ve tasarımlı villalar

Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul ödüllerinden birini kazanmalarının gururunu yaşadıklarını belirten Pana Yapı İnşaat Grup Başkanı Mahir Şaşmaz, Jardin Eden’in deniz manzarasına hakim konumu, meydanları, kemerleri, otoparkları ve geniş bahçeler içine konumlanmış her biri en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanan villaları ile Çeşme’nin vazgeçilmezleri arasında yer aldığını söyledi. Projede, her villaya ait, yardımcının konaklaması için özel olarak ayrılmış müştemilat evi de bulunduğunu belirten Şaşmaz, “Ödüllü Jardin Eden projemizi, Güney Fransa ve Ege mimarisinden esinlenilerek ve harmanlayarak hayata geçirdik. Doğanın dengesini bozmadan, bulunduğu araziye uyum sağlayacak bir formda hayata geçirdiğimiz projemiz, toplam 124 bin metrekare alanla Çeşme’nin en büyük A+ villa projesi olma özelliğini taşıyor. Farklı tipte 118 villa ve toplam 6 ayrı konakta 60 rezidanstan oluşan Jardin Eden, her villanın ve her sokağın denize baktığı, sosyal olanakları arasında her villaya özel havuzların yanı sıra, çocuk havuzları, fitness, sauna ve hamamın da bulunduğu çok özellikli bir proje olarak fark yaratıyor” diye konuştu. Şaşmaz, projenin tercih edilme sebeplerinden birisinin de, bölgenin en büyük marinası olacak Şifne Marina’ya yakın mesafede yer alması olduğunu söyledi.

jarden_eden_3

Yılın her ayı lüks ve konforlu yaşam 

Isıtmanın ısı pompası ile sağlanacağını, soğutma için fan coil sistem tercih edilen, su arıtma sisteminin yanı sıra 24 saat özel güvenlik ve housekeeping hizmetlerinin de verildiği “Çeşme Jardin Eden”; akıllı ev teknolojisiyle sadece yaz aylarında değil, yılın 12 ayında da lüks ve konforlu yaşamın kapılarını aralıyor. Zeytin atölyesi, gençlik merkezi, butik fırın, market, cafe ve restoran gibi birçok sosyal alanında bulunduğu Jardın Eden’de müstakil yaşamın konfor ve hazzını yaşarken keyifli sosyal paylaşımların tadının çıkarılacağı alanlarda incelikle tasarlanmış ve planlanmış durumda. Proje; özellikle iş adamları, üst düzey yöneticiler, sporcu ve sanatçılar tarafından yoğun ilgi görüyor. Jardin Eden’deki ayrıcalıklı yaşama dahil olmak isteyenler için projede fiyatlar 1 milyon 735 bin TL’den başlıyor. Ilıca Plajı ile Alaçatı merkeze de 6 kilometre mesafede bulunan Jardin Eden, 150 milyon TL’nin üzerindeki yatırımla hayata geçiyor. Alaçatı’ya yapılması planlanan havalimanının, bölgenin ve projenin değerini daha yukarılara taşıması bekleniyor.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER