MarkaWorld.com

Case İş Makineleri, Bursa Blok Mermer Fuarı’nda ürünleriyle göz doldurdu

CASE, Bursa’da bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Blok Mermer Fuarı’nda sergilediği konforlu, dayanıklı ve yakıt verimliliğine sahip iş makineleri ve simülasyon standı ile ziyaretçilerden tam not aldı.

Case İş Makineleri, Bursa Blok Mermer Fuarı’nda ürünleriyle göz doldurdu
10 Kasım 2016 - 14:56 'de eklendi ve 1575 kez görüntülendi.

170 yılı aşan birikim ve deneyimiyle, dünya iş makineleri sektörüne pek çok ilki kazandıran CASE, 2-5 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenen ‘2. Bursa Blok Mermer Fuarı’nda, mermer ocaklarında tercih edilen son teknolojiye sahip lastikli yükleyici ve paletli ekskavatör modellerini tanıttı.

CASE İş Makineleri, stantta sergilediği ve mermer ocaklarının zorlu çalışma koşullarında kullanıcılarına yüksek performans, dayanıklılık ve konfor sağlayan 921F ve 1021F lastikli yükleyici ile CX370C ve CX470C ME model paletli ekskavatörleriyle fuarın en çok ilgi gören alanlarından oldu.

case_2

Bursa Blok Mermer Fuarı’nın kısa bir değerlendirmesini yapan TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir; dünyanın en büyük blok mermer tedarikçilerinden olan Türkiye’de böyle büyük bir fuarda ziyaretçilerle buluşmanın kendileri çok önemli olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bu sene CASE standında sergilediğimiz 921F ve 1021F lastikli yükleyicilerimizi pazara Tier 4 motor regülasyonunda sunuyoruz. Bu motorlarda Tier4 Emisyon seviyesi SCR sistemi ile sağlanıyor. Bunun müşteri için önemini şöyle açıklayabiliriz: Bu sistem muadil egzoz emisyon sistemlerine göre %10 yakıt tasarrufu sağlıyor ve makinanın işte kalma süresinin arttırıyor. Bir başka ürün gamımız ise CX370C ve CX470CME paletli ekskavatörler. Bunlar mermer ve maden ocaklarının yoğun temposunda ihtiyaç duyulan güç, dayanıklılık ve güvenlik ihtiyaçları kapsamında birçok özelliğe sahip. Fuarda ağır iş makineleri haricinde 695ST Kazıcı yükleyici ve SR250 model nokta dönüşlü mini yükleyici hafif iş makinelerini de sergiliyoruz. Dört tekerden dönüşlü 695ST, büyük lastiklerinin de etkisiyle operatöre daha fazla güç, çekiş ve manevra kabiliyeti sunuyor.”

case_4

Garanti koşulları, artık standart ‘1 yıl sınırsız saat’

TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir; CASE ürünlerini pazara en iyi satış ve satış sonrası hizmetlerle sunduklarını da sözlerine ekleyerek açıklamalarını şöyle tamamladı: “Müşteriyle yakın ilişki kurmak kadar ihtiyaçlarına hızlı cevap vermenin de markamıza değer kattığına inanıyor ve çalışmalarımızı bu felsefe ile yürütüyoruz. Bu dinamikler iş makinesi sektörü için önemli. Müşterilerimize bir telefon uzaklığındayız. 7/24 hizmet verdiğimiz çağrı merkezi numaramız ile ülke çapında, müşterilerimizin ihtiyacı olduğu anda, servis ve yedek parça ihtiyaçlarına geniş yetkili servis ve yedek parça ağımız ile en iyi hizmeti sunuyoruz. 1 yıl 2 bin saat olarak sunduğumuz garanti koşulları, yeni standart garanti koşullarıyla 1 yıl sınırsız saat olarak değiştirildi. ”

case_3

Sergilenen Ürünler Hakkında:

Konfor ve yüksek verim denince: CASE 921F ve 1021F Lastikli Yükleyiciler

CASE’in büyük tonajlı lastikli yükleyici modelleri 921F-102F ağır hizmet tipi aks, açık diferansiyel sistem ile birlikte standart olarak sunuluyor. Yeni ağır hizmet tipi akslar daha sağlam, daha büyük ve 3 parçalı gövde dizaynı ile servis ve bakım işlemleri daha kolay olacak şekilde tasarlanmış. Yüksek dayanıklılığa sahip sinterlenmiş bronzdan üretilen yağlı tip çok diskli frenler, her bir tekerlek göbeğine yerleştirilmiş. Açık tip diferansiyellerde tekerlek kaymasını azaltacak sürtünme olmadığı için enerji kaybı ve aşınma da az oluyor.

Optimize edilmiş bir yanma sıcaklığı ile çalışan motorlar, yakıt tüketimi konusunda da oldukça verimli. Ayrıca işin zorluğuna göre motor 4 ayrı kullanım seçeneğinden birinde kullanılarak yakıt tüketimi minimuma indiriliyor. Kontrol paneli üzerinden yapılabilen bu seçimle operatör, makineyi yüksek verimlilikle kullanabiliyor.

Makinenin en ağır komponentlerinden biri olan motor, 921F lastikli yükleyicinin en arka bölümüne yerleştirilmiş durumda. Alışılanın dışında, en arka bölümde radyatör sisteminin yerine oldukça ağır olan motor yer alınca, makine üzerinde sağlanan daha az karşı ağırlık kullanımıyla, makinenin ağırlık merkezi optimize ediliyor. Böylelikle kaldırma kapasitesi de arttırılıyor. Bu sayede sınıfının en üst düzey devrilme yüklerine sahip olan makineler, daha seri çalışıyor ve yüksek kova kapasiteleriyle birim zamanda daha fazla üretim yaparak makinenin yatırım geri dönüş süresini oldukça kısaltıyor.

Güç, dayanıklılık ve güvenlik CASE CX370C ve CX470C ME (mass excavation)

Paletli Ekskavatörlerde bir arada 

Her iki model de mermer ocaklarının yoğun temposunda ihtiyaç duyulan güç, dayanıklılık ve güvenlik ihtiyaçlarına yanıt veren birçok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Mermer ocaklarında, sert darbelere ve yüklere maruz kalan bom ve kol dayanıklılığı hayati önem taşıyor. CX370C, daha kalın çelik sac ve özel bir kaynak metodu kullanılarak güçlendirilmiş ağır hizmet tipi bom ve kol ile dikkat çekiyor.

Yoğun hafriyat konfigürasyonuna sahip olan CX470C ME (mass excavation), kazı gücünü en üst düzeye taşımak amacıyla güçlendirilmiş olan daha kısa bom ve kolun yanı sıra daha büyük kova silindirleri mevcut. Ağır hizmet tipi yürüyüş takımı, daha uzun komponent ömrü ve düşük bakım masrafı sağlıyor.

Verimli Isuzu motorlar, gelişmiş hidrolik pompa kontrolü ve enerji tasarrufu sağlayan 5 yeni sistem iş ve yakıt verimliliğini arttırıyor. Operatör levyelere 5 saniye dokunmadığında motoru otomatik olarak rölantiye düşüren ‘Auto Idle’ ve 3 dakikadan uzun süre aktivite olmadığında motoru tamamen durduran ‘Idle Shutdown’ özellikleri, bu makinelerdeki yakıt tasarrufunu bir adım öteye taşıyor. Joystickler 4 farklı pozisyonda ayarlanabiliyor. Renkli geniş monitör üzerinden izlenebilen geri görüş kamerası şantiye güvenliğini arttırıyor.

C Serisi Case ekskavatörlerdeki yeni akıllı hidrolik sistem ile performans ve üretkenlik konularında önemli gelişmeler sağlanmış. Kaldırma kapasitesi arttırılırken iş çevirim süreleri kısaltılmış. Makinelerin çalışma ağırlıkları da arttırılarak ekstra kazı gücü ve denge kazandırılmış. ROPS ve FOPS güvenlik standartlarındaki Case kabinleri operatörlere düşük titreşimli, gürültüsüz, konforlu ve ergonomik bir ortam sunuyor.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER