MarkaWorld.com

BBC EARTH İLE AVA HAZIR MISINIZ?

BBC EARTH İLE AVA HAZIR MISINIZ?
22 Ekim 2015 - 14:27 'de eklendi ve 1769 kez görüntülendi.

 

Kim hayatta kalacak? Av mı yoksa avcı mı? Hız mı galip gelecek yoksa dayanıklılık mı? Tek başına avlanan stratejistler mi kazanacak, takım oyunu oynayanlar mı?

bbc_2

BBC Earth’ün yeni doğa tarihi dizisi The Hunt/Av, vahşi doğanın en zorlu mücadelelerini mercek altına alıyor. Yayın tarihinin yaklaşmasıyla birlikte, BBC Earth’te izleyicilerle buluşacak belgesele dair ortaya çıkan detaylar ise şöyle:

  • Belgeselin baş yapımcılığını Planet Earth ve The Blue Planet gibi çığır açan yapımlara imza atan Alastair Fothergill üstleniyor. The Hunt’ı seslendiren isimse gerçek bir efsane: Yayıncı ve doğa tarihi uzmanı Sir David Attenborough. Serinin müziklerini ise Gravity filmi için yaptığı çalışmayla 2014 yılında Oscar kazanan Steven Price yapıyor.

bbc_3

  • Avcılar ve avları arasındaki dinamik ilişkiye odaklanacak olan The Hunt, 60 dakikalık yedi bölümden oluşacak. İlk bölümün Kasım ayı başında yayınlanması planlanıyor.
  • Belgesel serisi, her bir bölümü izleyiciyi dünyanın farklı bir bölgesine götürecek ve şimdiye dek çok az kişinin tanıklık edebildiği nefes kesici sahneleri ekrana getirecek. İzleyiciler kah Hindistan ormanlarında geyikleri kovalayan Bengal kaplanlarıyla birlikte heyecanlanacak, kah Norveç’in buz denizinde fok avlayan kutup ayılarını izlecek ya da suyun 700 ila 2 bin metre altında yaşayan bir mürekkepbalığının peşine takılacak.
  • Zorlu doğa koşullarında verilen ölüm kalım mücadelesi: Bir tarafta hayatta kalmak için başka hayvanların canına kast edenler, diğer tarafta en olmadık şartlarda dahi azılı saldırganların ellerinden kurtulmayı başaran avlar… Hız, taktik, dayanıklılık, güç, ekip çalışması, yaratıcılık; hepsi bu heyecanlı denklemin bileşeni.

bbc_1

  • The Hunt’ı hazırlayan ekip, pek çok canlıyı da televizyon tarihinde ilk kez görüntülemenin gururunu yaşadı. Bu canlılar arasında yürüyen bir ahtapot türünün yanı sıra ördüğü ağ kurşun yelek yapımında kullanılan maddeden bile güçlü olan bir örümcek türü yer alıyor.
  • Belgeselin çekimlerinde kullanılan ekipman, 6K kızılötesi kameraları da kapsıyor. Diğer yandan nadir rastlanan leopar türleri de televizyon tarihinde ilk kez 4K kameralarla kaydedildi.
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER