MarkaWorld.com

Batı Anadolu Grubu fabrikasını genç mühendis adaylarına açıyor

Batı Anadolu Grubu, Türk sanayisine nitelikli mühendisler yetiştirmeyi desteklemek amacıyla yaptığı üniversite işbirliklerine bir yenisini ekledi. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) ile işbirliğine giden Batı Anadolu Grubu, “Sanayi Ortak Eğitim Dersi” uygulaması kapsamında mühendis adaylarına Batıçim fabrikasını açıyor. Genç mühendis adayları üniversitedeki derslerine devam ederken aynı zamanda Batıçim’de iş hayatını deneyimleme fırsatı yakalıyor.

Batı Anadolu Grubu fabrikasını genç mühendis adaylarına açıyor
24 Kasım 2016 - 9:07 'de eklendi ve 1242 kez görüntülendi.

Üniversite-sanayi işbirliğine yönelik çalışmaları sayesinde öğrencileri sahayla, çalışanları ise akademik hayatla buluşturmayı amaçladıklarını belirten Batı Anadolu Grubu İcra Kurulu Üyesi Feyyaz Ünal şunları ifade etti:

“Üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle çalışanlarımızın ve üniversite öğrencilerinin mevcut yeteneklerini geliştirmek, uzmanlıklarını derinleştirmek ve böylelikle onlara tüm süreçlere daha geniş bir perspektiften bakabilecekleri bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyoruz. Şirket politikalarımız doğrultusunda çalışkan, dinamik ve genç beyinlere, gelecekte kariyerlerine yön verecek deneyimler sunmaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra üniversite öğrencilerinin, çalışma hayatına atılmadan iş alanlarını tanımalarını, tecrübe kazanmalarını ve sektörden kişilerle bir araya gelmelerini istiyoruz. Ayrıca böyle işbirliklerini güçlendirmenin yanı sıra bu işbirliğinden çıkan projelerin sanayiye aktarımının çok önemli olduğuna inanıyoruz.”

baticim_2

“Sanayi Ortak Eğitim Dersi” uygulaması kapsamında Batıçim çalışanları ve mühendis adayları belirlenen bir konu üzerine ortak proje yürütecek. Çalışma sonrasında mühendis adayları projenin fırsat ve risklerini de içeren bir raporu Batı Anadolu Grubu ile paylaşacak.

Batı Anadolu Grubu üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde 2013 yılından bu yana Ege Üniversitesi ile Kurum İçi İşletme Yönetimi (MBA) Programı da uyguluyor. Çalışanlarının kişisel ve mesleki gelişimlerini destekleyen Batı Anadolu Grubu’nun, bu yılki mezunlarıyla birlikte MBA sertifikası alan çalışanlarının sayısı 36’ya ulaştı.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER