MarkaWorld.com

Ayakkabı Dünyası LAMP 83 ile %40’lık tasarrufu yakaladı

Ayakkabı sektörünün önde gelen markası Ayakkabı Dünyası, mağazalarında LAMP 83 ile yürüttüğü LED dönüşüm projesi sayesinde enerji tüketiminde %40’a varan bir tasarrufa ulaştı…

Ayakkabı Dünyası LAMP 83 ile %40’lık tasarrufu yakaladı
11 Ağustos 2016 - 14:57 'de eklendi ve 2296 kez görüntülendi.

93 yıllık deneyimi ile Türk ayakkabı sektörünün en önemli markalarından birisi olan Ayakkabı Dünyası, mevcut mağazalarındaki aydınlatma sistemlerinin LED’e dönüşümü için LAMP 83’ün uzmanlığını tercih etti. Sektörlerinde öncü olan iki firmanın birlikte yürüttüğü proje kapsamında başta İstanbul olmak üzere Adana, Ankara, Antalya, Çorlu, İzmir ve Mersin’deki toplam 13 mağazada yaklaşık 3200 adet geleneksel lambalı aydınlatma aygıtı, LAMP 83’ün ileri teknoloji ürünü ve A+ enerji verimlilik sınıfına sahip LED ürünleri ile değiştirildi.

ayakkabi_dunyasi_2

LAMP 83, Ayakkabı Dünyası için yaptığı bu çalışmayı, firmanın aynı zamanda tescilli kurumsal politikası ve prensibi olan ‘Doğru Aydınlatma’ olgusu çerçevesinde gerçekleştirdi. Kısaca ‘ileri teknoloji ürünü aydınlatma aygıt ve sistemleri ile proje ihtiyacını ve müşteri taleplerini tam olarak karşılayan, estetik kaygılara önem veren, fonksiyonel, uyarlanabilir, verimli, otomasyona uygun, göz sağlığı ve kişisel motivasyonu olumlu yönde etkileyen bir aydınlatma projesini hayata geçirmek’ olarak tanımlayabileceğimiz Doğru Aydınlatma’nın müşteri tarafına yansıyan etkisi ve önemini, Ayakkabı Dünyası Perakende ve İş Geliştirme Direktörü Sn. Erdoğan Avaroğlu şu sözleriyle vurguladı:

‘Doğru aydınlatma çözümü, tüketici davranışlarını, duygusal ve düşünsel açıdan etkiliyor. Aydınlatmayı doğru şekli ile kullandığımızda, mağazalarımızda hem daha fazla müşteriyi ağırlıyoruz, hem de tüketicilerin mağazada geçirdiği zamanda %30’a varan ciddi bir artış sağlanıyor. Ürün odaklı olarak kullandığımız LED aydınlatma aygıtlarının, ürünlerimizi ön plana çıkarmasıyla beraber müşterileri istediğimiz yöne çekebiliyoruz.’

Proje için yola çıkma sebeplerini ‘mağazacılıkta önemli bir kriter olan enerji tasarrufunun sağlanması ve mağazaların doğru şekilde aydınlatılması’ olarak sıralayan Erdoğan Avaroğlu, ‘LAMP 83 ile çalışmaktan kesinlikle çok memnunuz. Kendilerini profesyonel bir ekiple mükemmel işler çıkarttıkları ve çok iyi bir takiple yaptıkları işlerin arkasında durdukları için tercih ettik. Beraber geliştirdiğimiz LED dönüşümü projesi sayesinde mağazalardaki enerji tüketimimiz %40 oranında düştü.’ yorumunu yaptı.

ayakkabi_dunyasi_3

LAMP 83, proje kapsamında, firmaya ek masraflar çıkmasını engellemek adına bazı ürünlerinin boyutlarını, mağazaların mevcut tavan yapısına uyacak şekilde modifiye etti. LAMP 83 Satış Grup Müdürü Serhan Acar ise, Ayakkabı Dünyası ile birlikte çalışmaktan duydukları memnuniyetin altını çizerken ‘Tıpkı bir ayakkabıdan aynı anda hem rahat, hem ekonomik, hem de şık olmasını beklememiz gibi; Ayakkabı Dünyası mağazalarında hem görsel konforu, hem enerji tasarrufunu, hem de estetiği aynı anda yakalamaya çalıştık. Bir yandan konforlu bir aydınlatma ile Ayakkabı Dünyası için müşteri memnuniyetinin artmasına ve müşterilerin istenen noktalara daha fazla yönlendirilmesine katkı yaparken, diğer yandan kendilerine %40’a varan bir enerji tasarrufu sağlamış olduk. Böylesine büyük bir markanın LAMP 83 ile yaptığı LED dönüşümünden mutlu olması bizi çok memnun etti. Verimi her geçen gün artan iyi tasarlanmış LED aydınlatma aygıtları ile yapılacak dönüşüm projelerinin ne gibi faydalar getirebileceğini bir kez daha kanıtlamış olduk.’ açıklamasını yaptı.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER