MarkaWorld.com

Ataköy’ün yeni kuleleri Selenium Ataköy, iklimlendirmede Daikin’i tercih etti

Aşçıoğlu İnşaat tarafından hayata geçirilen Selenium Ataköy, Daikin’in performansı tescilli VRV IV sistemleri ile iklimlendirilecek. Daikin VRV IV, Selenium Ataköy sakinlerine, akıllı enerji yönetiminden uzaktan internet erişimine kadar bir dizi ayrıcalıkla verimlilik ve tasarruf değerleri yüksek iklimlendirme keyfi yaşatacak.

Ataköy’ün yeni kuleleri Selenium Ataköy, iklimlendirmede Daikin’i tercih etti
25 Temmuz 2016 - 9:43 'de eklendi ve 1862 kez görüntülendi.

Dört mevsim kesintisiz iklimlendirme konforunu tercih eden projeler arasına Selenium Ataköy de katıldı. İstanbul’un merkez bölgelerinden Ataköy’de yükselen Selenium Ataköy Projesi, sakinlerine konforlu bir iklimlendirme yaşatmak için VRV sistemlerin mucidi Daikin’i tercih etti. Daikin’in mucidi olduğu ve performansı uluslararası sertifikalarla onaylanmış VRV IV ısı pompası ile yaşam alanlarını iklimlendirecek olan Selenium Ataköy sakinleri, tüm ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını en üst düzeyde yaşayacak.

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul geliştirme kuruluşlarından Aşçıoğlu İnşaat tarafından hayata geçirilen ve toplam 78 bin metrekare inşaat alanına sahip Selenium Ataköy Projesi’nde toplam 321 daire yer alıyor. Mimarisi Aşçıoğlu İnşaat Mimarlık Grubu’na ait olan Selenium Ataköy, her birinde 107 adet residence dairenin bulunduğu 3 bloktan oluşuyor. Mekanik çalışmaları Tanrıöver Mühendislik tarafından yürütülen Selenium Ataköy’ün 4 mevsim kesintisiz iklimlendirme konforu yaşaması için 787 adet VRV FXDQ düşük statik basınçlı gizli tavan tipi iç ünite, 115 adet VRV FXSQ orta statik basınçlı gizli tavan tipi iç ünite ve 108 adet üstten üflemeli VRV RXYQ-T dış ünite kullanıldı.

AKILLI ENERJİ YÖNETİMİ

Akıllı ev ve pay ölçer sistemi kullanılan Selenium Ataköy’ün tercihi olan VRV IV, kullanıcı dostu dokunmatik ekran kumandalarıyla tüm klima işlevlerine erişimi mümkün kılıyor. Projede tercih edilen cihazlar kolay kullanımın yanı sıra akıllı enerji yönetimi de sağlıyor. Bu sayede enerji kaybı önlenirken, işletme maliyeti düşürülmesi ve verimlilik en üst düzeye çıkılması hedefleniyor.

selenium_2

UZAKTAN İNTERNET ERİŞİMİ KOLAYLIĞI

Yeni geliştirilen I-Touch Manager merkezi otomasyon ile enerji tüketimi ve faturalandırma, enerji kayıp kaynağını tanımlama, yerel olarak tam uzaktan internet erişimi, tüm iç-dış ünitelerin uzaktan arıza ve bakım için takibi, sistemin diğer sistemlerle uyumlu çalışabilmesi, otomatik iç ünite kaydı sağlanıyor.

VRV IV heat pump dış ünite ile katlarda 1’den fazla dairenin soğutma çözümü yapılıyor. Selenium Ataköy sakinlerinin konforu için, konutlarda özellikle iç üniteler FXDQ-P2 düşük statik basınçlı ince gizli tavan ve büyük kapasiteli salonlar için FXSQ-A orta statik basınçlı gizli tavan modelleri kullanılıyor. Projede hedeflenen düşük asma tavan katlarına yönelik ise en iyi çözüm FXDQ-P2 modeli ile sağlanıyor.

İç ünitelerin oldukça sessiz çalışması da Selenium Ataköy’de yeni nesil VRV’lerin tercih edilmesinde etkili olurken, VRV IV klima sistemlerinin geniş kapasite çeşitliliği ve yüksek borulama limit avantajı da tercih nedenlerinden biri oldu. Bu sayede Selenium Ataköy’de yer alan 1+1 den 5+1’e kadar farklı büyüklüklerdeki konutlar için uygun çözümler seçilebildi. Kullanılan DC Fan motorlarıyla da iç üniteler daha verimli ve daha hafif hale getirilirken, güç tasarrufuna da olanak sağlandı.

EUROVENT SERTİFİKASI SAHİBİ

Daikin’in üretimini yaptığı tüm cihazlar gibi kalitesi ve performansı uluslararası otoriteler tarafından onaylanan VRV, iklimlendirme sektörünün önemli sertifikalarından Eurovent sahibi. Sektörünün öncü ve yenilikçi markası olarak Eurovent gibi güven tesis eden çalışmalara büyük önem veren Daikin cihazlarını, ISO 9001 kalite yönetim sistemi, ISO 14001 çevre yönetim sistemi ve OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi sertifikasına sahip olan tesislerinde, modern teknoloji imkanlarını kullanan kalifiye personel tarafından üretiliyor ve kontrol ediliyor.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER