MarkaWorld.com

ASSECO SEE ALTI ÇEYREKTİR KESİNTİSİZ BÜYÜYOR

ASSECO SEE ALTI ÇEYREKTİR KESİNTİSİZ BÜYÜYOR
09 Kasım 2015 - 13:44 'de eklendi ve 1746 kez görüntülendi.

Asseco SEE satış gelirini yüzde 11 artırarak 83,6 Milyon Avro’ya çıkardı.

Asseco SEE, geçen yılın aynı dönemine kıyasla daha iyi olan üçüncü çeyrek sonuçlarını duyurdu. Bu, geçmiş yılların aynı dönemleriyle karşılaştırıldığında şirketin daha iyi sonuçlar kaydettiği arka arkaya altıncı çeyrek. Kesintisiz büyüyen Asseco SEE’nin toplam satış geliri, 83,6 milyon Avro oldu. Asseco SEE tarafından geliştirilen çözüm ve hizmetlerden sağlanan satış gelirleri 2015’in üçüncü çeyreği sonunda 51 milyon Avro olarak gerçekleşti. Şirketin operasyonel kârlılığı, 2015’in ilk 9 aylık sonuçlarının ardından yüzde 11’e ulaştı. ASEE Grup’un net kârı önceki yılın ilk üç çeyreğine kıyasla yüzde 29 oranında artış göstererek 2015’in ilk 9 ayından sonra 7,8 milyon Avro’ya ulaştı.

asseco

Asseco SEE, üçüncü çeyrek sonuçlarını duyurdu. Asseco SEE’nin üçüncü çeyrek sonrası satış gelirleri, bir önceki yılın aynı dönemine göre 3,3 milyon Avro artış göstererek, 83,6 milyon Avro’ya yükseldi. En büyük büyüme oranı Ödeme Sistemleri İş Birimi tarafından kaydedildi. Ödeme Sistemleri İş Birimi üçüncü çeyrek sonunda elde ettiği 28,8 milyon Avro gelirle geçen yılın üçüncü çeyreğiyle karşılaştırıldığında yüzde 23’lük bir büyüme kaydetti. Bankacılık İş Birimi satış gelirleri ise yüzde 22 oranında artarak 23,1 milyon Avro’ya ulaştı.

Satış gelirlerinin lokomotifi, Ödeme Sistemleri ve Bankacılık İş Birimi

Asseco SEE Yönetim Kurulu Başkanı Piotr Jeleński, sonuçlarla ilgili şunları söyledi: “2015’in üçüncü çeyreğinde, Ödeme Sistemleri ve Bankacılık iş birimlerimizin artık gelenekselleşen iyi sonuçlarının yanında, Sistem Entegrasyonu İş Birimi satış gelirlerinde de artış olduğunu belirtmek gerekir. Üç iş birimimiz de üçüncü çeyrek sonunda çok iyi sonuçlar kaydetti.”

Faaliyet kârı yüzde 28 artarak 9,3 milyon Avro oldu

Asseco SEE tarafından geliştirilen çözüm ve hizmetlerden sağlanan satış gelirleri 2015’in üçüncü çeyreği sonunda 51 milyon Avro olarak gerçekleşti. Bu değer, toplam gelirin yüzde 61’ini ifade ediyor. Bahsedilen çözümlerden geçen yılın aynı döneminde 46 milyon Avro gelir elde edilmişti. 2014 yılının ilk 9 ayı sonunda 7,3 milyon Avro olan faaliyet kârı (FAVÖK), yüzde 28’lik bir artışla 9,3 milyon Avro olarak gerçekleşti.

Net kâr yüzde 29 oranında yükselerek 7,8 milyon Avro’ya ulaştı

Şirketin operasyonel kârlılığı, 2015’in ilk dokuz aylık sonuçlarının ardından yüzde 11’e ulaştı. Bu da geçen yılın aynı dönemine göre, 2 puanlık bir artışa işaret ediyor. ASEE Grup’un net kârı önceki yılın ilk üç çeyreğine kıyasla yüzde 29 oranında artış göstermiş ve 2015’in ilk 9 ayından sonra 7,8 milyon Avro’ya ulaştı. Asseco SEE, 2015 yılı üçüncü çeyreği sonunda bekleyen iş stoğu değerini 108 milyon Avro olarak açıkladı. Bu da geçen yılın aynı dönemindeki değer olan 104,5 milyon Avro’yla karşılaştırıldığında, yüzde 3’lük bir artışa tekabül ediyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER