MarkaWorld.com

Assan Panel, yeni ürünü kepli taşyünü panel ile sorunsuz yapılar sunuyor

Assan Panel, yeni ürünü Kepli Taşyünü Panellerle yapılarda güçlü bir ısı izolasyonu sağlayarak bütçeleri koruyor. Isı izolasyonu sağlayan taşyünü dolguya sahip kepli paneller sorunsuz olarak uzun yıllar hizmet verebiliyor.

Assan Panel, yeni ürünü kepli taşyünü panel ile sorunsuz yapılar sunuyor
24 Ekim 2016 - 12:20 'de eklendi ve 1832 kez görüntülendi.

Kibar Holding çatısı altında faaliyet gösteren Assan Panel, poliüretan izolasyonlu kepli panel konusundaki 26 yıllık deneyimini taşyünü izolasyonlu panel ürünlerine de taşıdı.

Kurulduğu 1990 yılından bu yana çatı panelleri alanında uzmanlığı ile sektöründe öne çıkan Assan Panel, müşterilerine uzun yıllardır çatı kaplama panelleri ile bina konstrüksiyonunun bağlantısını sağlayan vidaların üstünü örten kep profilinin avantajlarını sunuyor.

Assan Panel, yeni ürünü Kepli Taşyünü Panellerle yapılarda güçlü bir ısı izolasyonu sağlayarak bütçeleri koruyor.

assan_2

Isı izolasyonu sağlayan taşyünü dolgu, poliüretan ve poliizosiyanuratdan farklı olarak kapalı bir hücre yapısına değil, lifli bir yapıya sahiptir. Paneller içlerine su sızması durumunda ısı izolasyonu işlevini çok ciddi olarak yitirebiliyorlar. Bağlantı elemanlarında yaşanacak sorunlar, olası işçilik hataları, binadaki küçük hareketler gibi pek çok başlık bu su sızması problemini ortaya çıkabiliyor. Buna karşın kepli panel, kep profilinin panelin tüm birleşimlerini boydan boya kapatması sayesinde bu sorunlardan etkilenmiyor ve uzun yıllar hizmet verebiliyor.

KEPLİ PANELLER ÇOK DAHA UZUN ÖMÜRLÜ

Kepli paneller, bağlantı elemanları ile atmosferin etkileşimini kestiği için vidalarda oksidasyon ve korozyon etkisi önlüyor. İşçilik hataları nedeni ile vida deliklerinde oluşabilecek sorunlardan yapının etkilenmemesini sağlıyor. Atmosfer etkileri nedeni ile uzun yıllar içinde bağlantı elemanları, contaları işlevlerini yitirirken, kepli panellerde bu contaların ömrü, diğer panellere göre oranla üç kat uzuyor. Ayrıca zemin oturmaları, küçük depremler ve başka nedenler ile bina çatı taşıyıcılarında gerçekleşen yer değiştirmelerden ötürü yaşanabilecek tüm sorunlar kep profili sayesinde önlenebiliyor.

assan_3

Binili panel olarak adlandırılan diğer çatı panel tiplerinin montajı, özellikle yetkili bayi olmayan kişiler tarafından yapıldığında ciddi problemler yaşanabiliyor. Cephe paneli montajında yaşanan sorunlar genellikle estetik açıdan sıkıntı yaratırken, çatıdaki sorunlar yapının su alması, kar birikiminden doğan sorunlar, hava izolasyonunun yeterince sağlanamaması nedeni ile yoğuşma problemleri şeklinde ortaya çıkıyor.

Bu problemler nedeniyle yapı sahipleri her yıl birkaç defa çatılarında bakım ve tamir yaptırmak zorunda kalıyorlar. Bu onarımlar, kep profili gibi yapısal bir çözüm üretmediği için defalarca tekrarlanarak ek maliyete neden oluyor. Poliüretan izolasyonlu kepli panelleri kullananlar ise hem sorun yaşamıyor, hem de bu maliyetlerle karşılaşmıyorlar.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER