MarkaWorld.com

ARCHIPRIX-TR 2016’ya başvurmak için son günler…

Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Yapı-Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ortaklığıyla bu yıl 21. kez düzenlenen ulusal mimarlık öğrencileri bitirme projeleri yarışması “ARCHIPRIX-TR 2016”ya başvurmak için son günler…

ARCHIPRIX-TR 2016’ya başvurmak için son günler…
13 Ekim 2016 - 9:36 'de eklendi ve 1567 kez görüntülendi.

Türkiye’deki mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak özendirici ve yapıcı bir rekabet ortamı yaratan, genç mimarları ve mimar adaylarını mesleki ortam içinde bir araya getirerek mimarlık üzerine düşünmeye ve tartışmaya yönlendiren ARCHIPRIX-Türkiye Yarışması’nda bugüne kadar yaklaşık 40 üniversiteden 1700’e yakın öğrenci diploma projelerini sergiledi ve bir araya geldi.

Doğan Hasol, Şevki Vanlı, Hülya Yürekli ve Ferhan Yürekli tarafından kurulan, Yapı-Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ortaklığıyla düzenlenen ARCHIPRIX-Türkiye Yarışması, bu yıl Türkiye’de 21. kez gerçekleştirilecek.

2015–2016 akademik yılı, Şubat ya da Haziran dönemine ait bitirme projelerinin katılabildiği yarışmanın son başvuru tarihi 28 Ekim 2016 olarak belirlendi. Başvuru formları, okulların Mimarlık Bölüm Başkanlıklarından veya www.archiprixturkiye.org adresinden temin edilebilecek. Katılan projelerin dijital olarak iletileceği yarışmada panoların baskısı ARCHIPRIX-Türkiye tarafından yapılacak, posta ve baskı ücreti ödenmeyecek, panolar aynı malzeme ve eş kalite ile sunulacak.

archiprix_2

Genç mimarların mesleğe katkılarını ve farklı disiplinlerin mimarlık pratiğinin gelişimindeki etkisini vurgulamak üzere oluşan 2016 yılı jürisinde, mimarlık ortamının farklı alanlarına katkılarıyla tanınan mimarlar Ahmet Alataş (Alataş Architecture & Consulting), Alexis Şanal (SANALarc Mimarlık Araştırma Kentsel Tasarım Kurucu Ortağı), Mehpare Evrenol (EVRENOL ARCHITECTS Kurucu Ortağı), Christos PAPOULIAS (Ionnina Mimarlık Üniversitesi Mimari ve Şehir Tasarımı Bölümü Başkanı) ve Sevince BAYRAK (SO? MİMARLIK Kurucu Ortağı)  yer alacak. Yedek jüride geçen yılın birincilik ödülünü alan Anas M. Mahli bulunuyor.

ARCHIPRIX – TR 2016’nın bir araya getireceği genç mimarlar, bu yıl ödüllerini, Aralık ayında İstanbul’da düzenlenecek bir ödül töreninde alacaklar. Yarışmanın bir sonucu olarak katılan tüm projeler kitap haline getirilecek ve ödül alan projelerde Mimarlık, Tasarım, Kültür, Sanat Dergisi YAPI Dergisi’nde yayımlanacak.

Archiprix-TR 2016 Ödülleri
1. Ödül 5.000 TL
2.Ödül 3.500 TL
3.Ödül 2.500 TL
Özel Ödül 2.000 TL
Mansiyon (3 adet eşdeğer) 2.000 TL (Her Biri)

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER