MarkaWorld.com

Arçelik’e Eurocloud Birincilik Ödülü

Türkiye’nin lider ev aletleri markası Arçelik, 7.si Romanya’nın Bükreş şehrinde düzenlenen Eurocloud yarışmasında “Best Business Impact Provided by Cloud Services” kategorisinde Yedek Parça Tahminleme Projesi ile birincilik ödülünün sahibi olarak sektöründe bir ilke daha imza attı.

Arçelik’e Eurocloud Birincilik Ödülü
21 Ekim 2016 - 9:06 'de eklendi ve 1539 kez görüntülendi.

Arçelik, bulut bilişim müşterileri ile tedarikçiler, küçük İşletmeler ve araştırma merkezleri arasında tamamen tarafsız bir bilgi paylaşım ağı sağlayıcısı ve bir bulut inovasyon merkezi olan EuroCloud Europe tarafından verilen birincilik ödülünü kazandı. Geçtiğimiz günlerde Bükreş’te gerçekleşen ödül töreninde Arçelik A.Ş. adına ödülü Aykut Demirtaş ve Hakan Alıcı aldılar.

Arçelik’in ödül alan ‘Yedek Parça Tahminleme’ projesi, Arçelik ürünlerine ait servis verilen yaklaşık 350.000 çeşit yedek parçanın planlama sürecini Microsoft Azure bulut bilişim altyapısı ve veri bilimi araçlarını kullanarak sistematik bir hale getirdi. Her yıl yaklaşık %10 artan yedek parça havuzu için çok yoğun ve karmaşık bir veri seti üzerinde ileri analiz teknikleri kullanılarak, tahminleme operasyonu elle yürütülen bir süreç olmaktan çıkartılıp otomatik, yüksek güvenilirlikte, hızlı ve esnek bir şekilde yapılması sağlandı.

Microsoft Azure bulut ortamının sunduğu Azure Machine Learning servisi ile geliştirilen çözüm, alternatiflerine göre çok daha az maliyetle ve çok çabuk hayata geçirildi. Azure Machine Learning basit, ölçeklenebilir, modern bir sistem olmasının yanı sıra tahmine dayalı analiz çözümlerini kolayca oluşturmanızı, genişletmenizi ve paylaşmanızı sağlayan, tam yönetilen ve sürekli geliştirilen bir bulut hizmeti.

Oluşturulan bu sistem, yedek parça planlamasının ilk fazı olarak devreye alındı ve küresel olarak yaygınlaştırma için çalışmalara başlandı. Proje ve platformun sunduğu tüm bu avantajlar ile tüketicinin talebini zamanında sezerek, optimum stok seviyesi ve maksimum müşteri memnuniyetine ulaşmak hedefleniyor.

EuroCloud Hakkında

EuroCloud Europe, Bulut Bilişim Müşterileri ile Tedarikçiler, Küçük İşletmeler ve Araştırma merkezleri arasında tamamen tarafsız bir bilgi paylaşımı ağı sağlayıcısı ve bir bulut inovasyon merkezidir. EuroCloud, tüm ortaklarla sürekli bir açık diyalog sürdürerek IT ve iş birimlerini bir araya getirir.

Avrupa’da her yıl, Romanya’da ise ilk kez bu yıl düzenlenen EuroCloud Kongresi, “European Cloud’da yeni ufuklar yaratıyoruz” sloganıyla, Avrupa’da bulut konusunun geleceği üzerine yapılan, sektörün en büyük forumu olma özelliğini taşıyor.

EuroCloud Awards, kendi ülkelerinde 5 farklı kategoride birinci gelmiş, en iyinin de iyisi Avrupalı bulut hizmetleri ve çözümleri tedarikçilerini ağırladı. Avrupalı bulut kullanıcıları ve tedarikçileri, buluta yönelik araştırma kuruluşları, küçük işletmeler, politikacılar, hükümet temsilcileri ve bulut arenasındaki diğer paydaşlar, Bükreş’te yapılan 7. Eurocloud Europe Kongresi için bir araya geldi.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER