MarkaWorld.com

Arçelik A.Ş. Türkiye Tasarım Haftası’na ödüllerle damgasını vurdu

Arçelik A.Ş., T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğinde endüstriyel tasarım, moda ve görsel iletişim tasarımında dünyanın önde gelen isimlerine ev sahipliği yapan Türkiye Tasarım Haftası (Design Week Turkey)’na stratejik partner olarak destek veriyor. Türkiye Tasarım Haftası kapsamında düzenlenen Design Turkey Tasarım Yarışması’nda ödülleri toplayan Arçelik A.Ş., en üst kategori olan ‘Üstün Tasarım’da aldığı iki ödülle bu alandaki iddiasını ortaya koydu. Arçelik A.Ş. ayrıca ‘İyi Tasarım’ kategorisinde de dört ödüle layık görüldü.

Arçelik A.Ş. Türkiye Tasarım Haftası’na ödüllerle damgasını vurdu
21 Ekim 2016 - 16:33 'de eklendi ve 1730 kez görüntülendi.

Arçelik A.Ş., 19-23 Ekim 2016 tarihlerinde T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Türkiye Tasarım Haftası (Design Week Turkey)’nın stratejik partneri oldu. Bu yıl ilk kez düzenlenen etkinlik, endüstriyel tasarım, moda ve görsel iletişim tasarımında dünyanın önde gelen isimlerine ev sahipliği yapıyor.

Arçelik A.Ş., etkinlik kapsamında düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nin en üst kategorisi olan ‘Üstün Tasarım’da Beko SBS Cosmos Flush Handle Buzdolabı ve Arçelik Selamlique Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesi ile iki ödüle layık görüldü. Arçelik A.Ş. ayrıca Fourever 4 Kapılı Buzdolabı, Mini Telve Türk Kahvesi Makinesi, Orion Torbasız Elektrik Süpürgesi ve FS Fırın ile ‘İyi Tasarım’ kategorisinde de 4 ödül aldı. Bu sene beşincisi gerçekleştirilen yarışmanın ödül töreninde Arçelik A.Ş. Endüstriyel Tasarım Ekibi ödülleri Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin elinden aldı.

arcelik_odul_2

Tasarımı sanayi, endüstri ve ihracatla buluşturmayı hedefleyen Türkiye Tasarım Haftası’nda önemli isimler de konuşmacı olarak yer alıyor. Yaratıcılığı teşvik etmeyi amaçlayan etkinlikte Arçelik A.Ş. Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi ‘Tasarımı Yönetenler’ başlıklı panelde konuşmacı olarak yer aldı. Arçelik A.Ş. Endüstriyel Tasarım Direktörü Serdal Korkut Avcı da etkinliğin ikinci gününde ‘Tasarımla Büyüyen Markalar’ adlı panele katılacak.

Tasarımı hayatın her noktasına taşıyan Arçelik A.Ş., teknoloji ve tasarımın buluştuğu yenilikçi ürünleri ile tüketicilerin yaşam kalitesini arttırmak ve hayatlarını kolaylaştırmak için çalışıyor. Tasarım alanındaki tüm gelişmeleri yakından takip eden Arçelik A.Ş., dünyaca ünlü tasarımcılarla işbirlikleri yapıyor, tasarımla ilgili önemli etkinlik ve projelere destek veriyor. Bu alandaki çalışmaları uluslararası kurumlar tarafından da takdir edilen şirket, her yıl Red Dot, If Design, Good Design, German Design, CES Best of Innovation gibi en prestijli tasarım yarışmalarından ödüllerle dönüyor.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER