MarkaWorld.com

Ankara’da yeni bir sanat eğitim merkezi

Ankara’nın Bahçelievler semtinde Ekim 2016’da sanatın çeşitli dallarında eğitim vermek üzere kurulan Ece Akademi Sanat açıldı.

Ankara’da yeni bir sanat eğitim merkezi
11 Kasım 2016 - 13:26 'de eklendi ve 1983 kez görüntülendi.

Müzik, görsel sanatlar, yabancı diller, gelişim programları, web tasarımı ve profesyonellik eğitimleri veren merkezde; bilim ve sanat ile amatör ve profesyonel olarak ilgilenen her yaştan bireye yönelik kurs, seminer ve atölyeler mevcut.

Sanat eğitimi veren bir kurum olmanın yanı sıra; genç sanatçıları teşvik ederek sahne alışkanlığı kazandırmak, genç bestecilerin bestelerini sergileme imkanı vermek, sanatçıyı halk ile buluşturmak gibi misyonlar edinen Ece Akademi Sanat, butik konser salonu ile kapılarını Ankaralı sanatçı ve sanatseverlere açmış bulunuyor.

ece_akademi_2

30 kişi kapasiteli butik konser salonunda genç sanatçıları sık sık ağırlamayı hedefleyen kurum, aynı zamanda eğitim görmekte olan öğrencilerini belirli aralıklarla sahneye çıkararak performans kaygısı ve sahne korkusunu aşmalarına yardımcı olmayı amaçlamakta…

Ece Akademi Sanat, düzenli olarak konser, dinleti, resital, seminer ve workshoplar düzenleyecek.

Ece Akademi Sanat’ta ilk etkinlik ise Anadolu Trio ile 14 Kasım 2016 Pazartesi saat 19.00’da başlıyor. Ömer Ferhat Güneri (keman), Özgür Deniz Kaya (viyolonsel), Arkın Akçagül (piyano) üçlüsü programda Joseph Haydn’ın 39 ve 40 numaralı Piyano Trio eserlerini seslendirecek.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER