MarkaWorld.com

Amerika’nın kapıları Türk markalarına açılıyor

Medyafors Fuarcılık, 15-17 Haziran 2017’de NEW YORK THE JAVITS CENTER’ da düzenlenecek International Franchise Expo’nun Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi oldu. Her sektörden, 120 ülkeden, 450’yi aşkın markanın katıldığı, girişimcilere ve markalara fırsatlar sunan fuarın bu yıl 25. si düzenlenecek. Medyafors Fuarcılık ve MFV Exposition arasında sağlanan, Balkan ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Körfez Ülkeleri’ni de kapsayan anlaşma dahilinde Türk Markaları, Amerika Franchise Fuarı’nda yerini alacak. Uluslararası Franchise Derneği IFA’nın desteklediği fuar 3 gün boyunca yatırımcılar ve markalara yüz yüze görüşme imkânı sunuyor. Franchise sistemine hizmet veren “Tedarikçi Özel Bölümü”nün de bulunduğu Amerika Franchise Fuarı, 10.000 Dolar ile 1.000.000 Dolar arası yatırım imkânı sunuyor.

Amerika’nın kapıları Türk markalarına açılıyor
02 Aralık 2016 - 14:49 'de eklendi ve 1582 kez görüntülendi.

Uzun yıllar Amerika’da yaşayan ve pazarın dinamiklerini çok iyi bilen Medyafors Fuarcılık Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Ferzan Erem Escobedo; “Yüzölçümü, nüfusu ve ekonomisi ile dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan ABD, yapılan araştırmalarda, perakende satışlarda Amerika’da %40’ın üstünde, Avrupa’da ¼’lik kısmında, Türkiye’de ise %4 civarında satışlar franchise sistemi ile gerçekleşiyor. ABD’de yaklaşık 1.500 franchise veren şirket, 760 bin franchise ile hizmet veriyor. Gıda sektörü ise yaklaşık %40’lık paya sahip. Dünyada franchise ticaret hacmi 2 trilyon dolar olarak hesaplanmıştır. Yalnız ABD ‘deki hacim ise 1,5 trilyon dolardır. ABD’de franchise istihdam insan kaynağı hacmi toplamı 18 milyon kişiye yaklaşmıştır. Kendi işini kurmak isteyen yatırımcılar franchise sistemini 20-30 yaş aralığında yoğun olarak düşünüyor. Dolayısıyla Türk Markaları’ nın Master Franchise verme ve Amerika pazarına açılma konularında şansları büyük… Amerika Pazarı mutlaka girilmesi ve incelenmesi gereken bir pazar…” dedi.

Medyafors Fuarcılık Genel Müdürü Aycan Helvacıoğlu, m2 ve katılımcı sayısı olarak Amerika’nın en büyük franchise fuarı olma özelliği taşıyan fuar hakkında “Çalışmalarına başladığımız International Franchise Expo’nun Türk Markaları’nın Amerika’ya açılan kapısı olarak değerlendirmekteyiz. Amerika Fuarı, dünya markaları ile tanışmak, franchise sistemleri hakkında bilgi edinmek, network kurmak ve aynı zamanda küresel rekabet ortamında büyümek isteyen katılımcılara eşsiz bir platform sağlıyor” dedi.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER