MarkaWorld.com

Aksa Jeneratör İran pazarında yerini aldı

Dünyanın en önemli jeneratör üreticilerinden Aksa Jeneratör, yurt dışı yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye, Çin ve ABD’deki üretim tesisleriyle büyümesini sürdüren Aksa Jeneratör, İran’da açtığı yeni satış bayi ile ülkenin enerjisine enerji katacak.

Aksa Jeneratör İran pazarında yerini aldı
01 Ağustos 2016 - 11:05 'de eklendi ve 1778 kez görüntülendi.

Dönemsel ve sürekli enerji ihtiyacını karşılamada kullanıcılarına kesintisiz enerji desteği sağlayan Aksa Jeneratör, dünya çapındaki ofisleriyle hizmet veriyor. Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, İngiltere, Dubai, Çin, Cezayir, ABD, Singapur, Irak, Kazakistan, Gana ve Güney Afrika’da satış ofisleri bulunan Aksa, yeni ofisini İran’da açtı. Satış operasyonunun son halkası için İran’ın Tahran kentini seçen Aksa Jeneratör, ürünleriyle bölgede kesintisiz enerji sağlayacak.

Dış pazarda payını artırıyor

Dünyanın ilk beş jeneratör üreticisi arasında yer alan Aksa Jeneratör, Türkiye’de 20 bin metrekare, Çin’in Changzhou kentinde 100 bin metrekarelik kapalı alan fabrika ve ABD’deki fabrikasıyla 160 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Dış pazarda büyümenin hedeflerinin başında geldiğini belirten Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker; “İran ciddi bir pazar. Ekonomide hızlı büyüme kaydetmeye başladı ve bu durum İran’ı yatırımcıların ilgi odağı haline getiriyor. Aksa Jeneratör olarak biz de enerji piyasasında dünya dinamiklerini yakından takip ediyor ve yatırımlarımıza bu düzlemde devam ediyoruz. Hedeflerimiz arasında pazar payımızı arttırarak Türkiye ve global pazarda çift haneli rakamlarda büyümeyi öngörüyoruz. 2016’da ihracat gerçekleştirdiğimiz ülke sayısını artırmak ve Aksa’yı farklı ülkelere de duyurmak en büyük hedefimiz. Bu hedef doğrultusunda 2016 yılında özellikle Hindistan ve Afrika ülkelerine yatırım yaparak büyümemizi sürdüreceğiz” dedi.

Aksa Jeneratör, geçtiğimiz yıl İran’da 15. Uluslararası Elektrik Sergisi Fuarı’na da katılarak bölgedeki fırsatları değerlendirme fırsatı yakalamıştı.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER