MarkaWorld.com

Akçansa’nın satış rekorlarıyla taçlandırdığı ilk 9 ayda satış geliri 1,1 milyar TL oldu

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2016 yılının ilk 9 aylık döneminde 1,1 milyar TL satış geliri elde ettiğini açıkladı. Şirketin Ocak-Eylül dönem kârı ise % 7 artarak 234 milyon TL oldu.

Akçansa’nın satış rekorlarıyla taçlandırdığı ilk 9 ayda satış geliri 1,1 milyar TL oldu
04 Kasım 2016 - 11:46 'de eklendi ve 1422 kez görüntülendi.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın açıkladığı 30 Eylül 2016 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre, şirketin bu yılın ilk dokuz aylık dönemindeki cirosu 1,1 milyar TL oldu. Şirketin Ocak-Eylül 2016 dönemindeki dönem kârı bir önceki yılın aynı dönemine oranla % 7 artarak 234 milyon TL’ye ulaştı.

Türkiye’nin geleceğini oluşturan çok önemli mega projelerde iş ortağı olarak yer aldıklarını belirten Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, finansal sonuçların da bu başarıyı teyit ettiğini söyledi. Zenar, “Operasyonel verimliliğe odaklandığımız ilk 9 ayda en yüksek üretim rakamını gerçekleştirdik. Rekorlarla geçen ilk 9 ayda etkin lojistik ve terminal yönetimimizin gücüyle en yüksek iç satış ve toplam satış tonajına ulaştık. İstanbul’un üçüncü köprüsü başta olmak üzere, Türkiye’yi büyüten altyapı yatırımlarının çözüm ortağıyız. Yavuz Sultan Selim Köprüsü Projesi için geliştirdiğimiz 100+Beton ürünümüz dünya literatüründe yerini aldı. Amerikan Beton Enstitüsü (ACI) tarafından düzenlenen Concrete Construction Yarışması’nda ‘mükemmellik ödülü’nün sahibi olduk. Bundan dolayı gururluyuz. Yaptığımız proje ve işlerde daha hevesli çalışmaya, yeni yatırımlar yapmaya ve sektörümüzü geleceğe taşımaya devam edeceğiz. Satış gelirimiz ve karlılığımız da yatırımlarımızın, başarımızın önemli bir göstergesidir. ” dedi.

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER